Teismas išteisino KTU gimnazijos direktorių Burgį

LNK | BNS
2016-05-06 15:18

Kauno apygardos teismas penktadienį patenkino buvusio Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio skundą ir jį išteisino.

Kauno apylinkės teismas B.Burgį pernai pripažino kaltu dėl sistemingo nepilnametės bauginimo ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tokiam pačiam laikui.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad direktoriaus pasisakymai neturi sistemingo bauginimo požymių, nes buvo pasakyti spontaniškai. Taip pat nurodoma, kad pirmosios instancijos teismas B.Burgį kaltu pripažino jo išsakytus žodžius vertindamas išimtus iš konteksto, nepakankamai gerai įsigilinęs į situaciją.

Teismas pabrėžė, kad B.Burgiui inkriminuotas nusikaltimas yra baudžiamas tik laisvės atėmimu, todėl yra laikomas pavojingu ir negali būti taikomas šiai konkrečiai situacijai.

„Įstatymų leidėjas šį nusikaltimą laiko pakankamai rimtu nusikaltumu, kuris kelia pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai. Baudžiamasis įstatymas negali būti naudojamas kaip priemonė asmenų santykių aiškinimuisi“, – nurodoma teismo nuosprendyje.

Komentuodamas teismo sprendimą B.Burgis sakė, kad šis teismo sprendimas – pamoka visuomenei ir prieš tai jį nuteisusiai sistemai.

„Vertinu tai kaip pamoką visai Lietuvai, visai valstybei – daugiau nedarykite taip“, – kalbėjo B.Burgis.

Buvusį gimnazijos direktorių ginantys advokatai apeliacinės instancijos teismo prašė jį išteisinti teigdami, kad jis nepadarė nusikaltimo, numatyto Baudžiamajame kodekse.

Konfliktas su moksleive kilo dėl reikalavimų palikti gimnaziją po to, kai ji buvo pričiupta rūkanti.

B.Burgis KTU gimnazijai vadovavo nuo jos įkūrimo 1990-aisiais. Po konflikto su moksleive direktorius paliko pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.