Išmanusis telefonas ir drėgmė: viskas, ką reikia žinoti

Telefonas
Telefonas
Alfa.lt
2016-05-02 14:04

Drėgmė – vienas didžiausių išmaniųjų telefonų priešų. Tą akivaizdžiai pastebi UAB „Mobiliųjų telefonų taisymo centras” (MTTC) ekspertai, mat tai – vienas dažnesnių gedimų. Ne nuostabu, turint omenyje, jog kartais pakenkti išmaniajam gali net ir nestiprus lietus.

„Drėgmė yra labai pavojinga atviroms įrenginių vietoms, tokioms, kaip USB sąsaja, ausinių lizdas, ar telefono įkrovimo modulis. Todėl net ir lyjant nestipriam lietui, lašeliai per šias vietas patekę į telefono vidų, gali pridaryti nemenkos žalos. Todėl geriausia išmaniuoju per lietų nekalbėti arba tai daryti esant po skėčiu”, - sakė remonto skyriaus vadovas Andrius Mieželis

Jei visgi į telefoną pateko drėgmės, tuomet svarbiausia įrenginį iškart išjungti ir išimti jo baterija, jei šioji nėra integruota. Atlikus šiuos veiksmus, telefoną ir jo bateriją reikia kruopščiai išdžiovinti. Labai svarbu jokiu būdu nebandyti įjungti pilnai neišdžiūvusio įrenginio, mat tai gali pridaryti didelės žalos.

Tais atvejais, jei išmanusis buvo apipiltas saldžiu (pvz.: arbata) arba sūriu (pvz.: jūros vanduo) skysčiu, reaguoti reikia itin greitai, mat tokio tipo pažeidimai po telefoną išplinta labai greitai bei gali pridaryti neatstatomos žalos. Tokiais atvejais geriausia telefoną kuo skubiau pristatyti į serviso centrą, kur juo pasirūpins savo srities profesionalai.

Jei telefonas nėra atsparus drėgmei, įvykus tokio tipo pažeidimui, nėra taikoma gamintojo garantija. Ekspertai gali labai lengvai nustatyti, kad į telefoną pateko drėgmės, mat daugumos gamintojų įrenginiai turi vidinius indikatorius, veikiančius, kaip lakmuso popierėliai (sudrėkę šie paraudonuoja). Taip pat drėgmę identifikuoti galima iš apsinešusių plokščių bei kitų vidinių dalių.

Net ir tokiu atveju, kai išmanusis yra atsparus drėgmei, reikia atsižvelgti į tam tikrus niuansus.

„Kad įrenginys būtų atsparus vandeniui reikia tvirtai uždėti „microSD” bei SIM kortelės taip pat „micro USB” ir ausinių jungčių dangtelius. Kartu reikia įsitikinti, kad tinkamai uždėtas galinis dangtelis, mat garantijos sąlygos neapima žalos, kurią lėmė netinkamas prietaiso naudojimas”, - sakė A. Mieželis.

Kaip vartotojui žinoti, ar jo išmanusis yra atsparus drėgmei? Anot A. Mieželio, tai nurodo pats gamintojas, priskirdamas įrenginiui IP klasifikacijos klasė. Šioji parodo, kiek telefonas ar atskiri jo komponentai yra atsparūs drėgmei ar dulkėms. Pavyzdžiui, jei instrukcijoje nurodytas skaičius IP15, jį suprasti reikia taip: pirmasis skaitmuo nurodo apsaugos nuo dulkių (minimali klasė – 0, reiškianti, kad įrenginys visai neapsaugotas, maksimali – 6) lygį, o antrasis – nuo vandens (minimali klasė – 0, maksimali – 8, reiškianti, kad telefonas veiks ir tuo atveju, jei bus panardintas į vandenį neribotą laiką).