Ne laiku: 10 atletų, kurie sportines karjeras baigė per anksti

M. Jordanas ir jo žmona Y. Prieto
M. Jordanas ir jo žmona Y. Prieto
  © SCANPIX

Sportas daugeliui profesionalių atletų didžiąją gyvenimo dalį tampa pagrindine veikla ir pragyvenimo šaltiniu. Visame pasaulyje pilna pavyzdžių, kai net vyresnis amžius netampa kliūtimi profesionaliai sportuoti. Tačiau ne visų sportininkų karjeros trunka ilgai, o kartais iš šios veiklos pasitraukiantys asmenys dėl nesuprantamų priežasčių tai padaro stebėtinai anksti.

Visai neseniai pasaulį šokiravo MMA kovotojo ir UFC žvaigždės Connoro Mcgregoro pareiškimas apie baigiamą karjerą. Nors vėliau airis atsisakė tokių savo užmojų, ankstesnis pareiškimas sukėlė daugybę diskusijų, kadangi airių kovotojui vos 27-eri, jis yra savo karjeros viršūnėje ir šiuo metu traktuojamas kaip vienas populiariausių ir daugiausia uždirbančių kovotojų.

Ta proga naujienų portalas Alfa.lt pateikia jums sporto pasaulio žmonių, kurie savo laiku taip pat visame pasaulyje sukėlė daug kalbų, kadangi nusprendė karjerą baigti tiesiog per anksti.

Michaelas Jordanas, krepšinis

Ko gero, sunkiai rastume asmenį, kuris domisi krepšiniu ir nėra girdėjęs šios pavardės. Šešis kartus NBA čempionas, daugybę kartų naudingiausias žaidėjas, olimpinis čempionas ir vienas garsiausių visų laikų pasaulio krepšininkų. Nors profesionaliame sporte M. Jordanas praleido daug metų, vienu savo karjeros sprendimu jis itin nustebino. Sportininkas šokiravo pasaulį, kai paskelbė, kad pasitraukia iš krepšinio būdamas vos 30-ies. M. Jordano keliai tuomet pasuko į beisbolą, tačiau sėkmės ten surasti nepavyko. Po metų krepšininkas grįžo į NBA ir vėl siautėjo arenose. Toks trumpas, bet labai netikėtas ir staigus pasitraukimas įėjo į sporto istoriją.

Magicas Johnsonas, krepšinis

Vienas geriausių visų laikų pasaulio krepšininkų, daugkartinis NBA čempionas ir daug kartų naudingiausias NBA žaidėjas. Nors šio krepšininko karjera buvo tiesiog įspūdinga, o ir dabar daugelis jį drąsiai priskiria prie dešimties geriausių visų laikų krepšininkų, jo žaidimas buvo baigęsis būnant 32-ejų. Karjerą krepšininkas baigė iškart, kai 1991 metais visus šokiravo savo pranešimu, kad yra ŽIV viruso nešiotojas. Tačiau gana greitai M. Johnsonas sugrįžo ir, nors jau nežaidė taip gerai, kaip ankščiau, savo laimėjimų sąskaitą dar spėjo papildyti 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių aukso medaliu.

Yao Mingas, krepšinis

Kinijos krepšininkas, 229 cm ūgio milžinas, devynerius metus praleidęs NBA ir puikiai žinomas net tiems, kurie per daug šia sporto šaka nesidomi. Nuo pat atėjimo į NBA solidžius rodiklius rodęs krepšininkas net aštuonis kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių rungtynėse“ ir buvo neabejotinas savo komandos vedlys. Deja, 2011-ųjų vasarą visus gerbėjus smarkiai nuliūdino žinia, kad po pėdos traumos sunkiai atsigaunantis atletas sulaukęs vos 30-ies nusprendė kabinti sportbačius ant vinies.

Bjornas Borgas, tenisas

Švedijos teniso žvaigždė, buvusi pirmoji pasaulio raketė, pelniusi per 100 titulų karjeroje. Viskas atrodytų puikiai ir nebadytų akių, jei ne itin anksti baigta profesionalo karjera. Nors spėjo pasiekti labai daug, švedas tai padarė per gana trumpą laiko tarpą. Teniso žvaigždė nusprendė baigti karjerą būdamas vos 26-erių, nepaisydamas dominavimo tuometinių didžiausių teniso turnyrų kortuose. Beje, ši pavardė bent kiek giliau besidomintiems tenisu asmenims turėtų asocijuotis su profesionaliu JAV lietuvių kilmės teniso žaidėju Vitu Gerulaičiu. Abu tenisininkai buvo geri draugai, tuo pačiu ir varžovai, kovoję dėl svarbiausių titulų.

Elena Dementieva, tenisas

Rusijos tenisininkė, kuri savo karjerą taip pat baigė nesulaukusi 30-ies. Nors sportininkės sąskaitoje nėra nė vieno „Didžiojo kirčio“ teniso turnyro nugalėtojos titulo, apdovanojimais rusė pasigirti gali. 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadoje ji laimėjo sidabro, o 2008-aisiais Pekine aukso medalius. Deja, nors ir būdama tarp dešimties geriausių pasaulio tenisininkių, 2010 metais baigė karjerą būdama vos 29-erių.

Justine Henin, tenisas

Belgijos tenisininkė, buvusi pirmoji pasaulio raketė. Devynis kartus „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionė, Atėnų olimpiados aukso medalio laimėtoja šokiravo pasaulį, kai 2008-aisiais būdama 26-erių paskelbė apie pasitraukimą iš sporto. Tuomet belgė buvo pirmąja pasaulio rakete. 2010-aisiais sportininkė buvo trumpam sugrįžusi, tačiau po patirtos traumos daugiau profesionaliai nebesportavo.

Ericas Cantona, futbolas

Garsus ir kontroversiškas prancūzų futbolininkas. Šis sportininkas ne vieną sezoną praleido Mančesterio „United“ futbolo komandoje, kurią keturis kartus atvedė iki „Premier“ lygos čempionų titulo. Nuo tada prancūzas komandos sirgalių pelnytai laikomas klubo legenda. Tačiau ir šio sportininko karjera galėjo būti kiek ilgesnė, nei iš tikrųjų buvo. E. Cantona visus šokiravo, kai paliko profesionalų sportą būdamas 30-ies. Tuomet jis teigė, kad nori mėgautis gyvenimu daugiau nebebūdamas atletu.

Hidetoshi Nakata, futbolas

Galbūt ši pavardė daug kam pasirodytų ir mažai girdėta, tačiau tik ne tarp Japonijos ar kitų aplinkinių šalių bei futbolu giliau besidominčių žmonių. Šis futbolininkas įvardijamas kaip vienas geriausių visų laikų Japonijos ir tuo pačiu vienas geriausių savo kartos futbolo žaidėjų Azijoje. Sportininkas netgi buvo traktuojamas kaip „azijietiškasis Davidas Beckhamas“. Deja, nors ir turėjęs gana gerą karjerą ir žaidęs Anglijos „Premier“ lygoje, japonas nustebino savo gerbėjus, kai, būdamas vos 29-erių, paskelbė apie karjeros pabaigą. Tuomet jis labai troško keliauti po pasaulį.

Rocky Marciano, boksas

Vienas geriausių visų laikų boksininkų, pasaulio čempionas, dominavęs ringe nuo 1952 m. iki 1956 m. Sportininkas įeina į istoriją kaip vienintelis sunkiasvorių bokso čempionas bokso istorijoje, laimėjęs visas 49 kovas savo profesionalo karjeroje. Tiesa, nors kovoti sekėsi puikiai ir pats atletas buvo puikios formos, visų nuostabai karjera buvo baigta ganėtinai anksti. Tuomet boksininkas buvo 32 metų amžiaus.

Markas Spitzas, plaukimas

Legendinis JAV plaukikas, devynis kartus olimpinis čempionas, net septynis aukso apdovanojimus iškovojęs 1972-ųjų Miuncheno olimpinėse žaidynėse. Neįtikėtina, tačiau šis plaukikas paliko profesionalų sportą būdamas vos 22-ejų. Gali pasirodyti keista, tačiau viena priežasčių, kodėl sportininkas nustojo plaukti, buvo noras tapti odontologu. Vis dėlto po karjeros baigimo amerikietis toliau sukosi sporto pasaulyje, dirbdamas televizijoje, taip pat filmavosi įvairiose reklamose ir kituose klipuose. Tačiau iki šiol labiausiai M. Spitzas prisimenamas kaip legendinis plaukikas, kuris iš profesionalaus sporto pasitraukė visiškai ne laiku. Daugelis ligi šiol spėlioja, kas būtų buvę, jei šis to nebūtų padaręs.

Ne laiku: 10 atletų, kurie sportines karjeras baigė per anksti

M. Jordanas ir jo žmona Y. Prieto
+6