Priklausomybę cukrui galima gydyti vaistais nuo priklausomybės nikotinui?

Cukrus
Cukrus
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2016-04-21 07:00

Žmonės vartoja vis daugiau cukraus, ir tai ne tik šaukštelis kavos puodelyje, bet ir visas mums nematomas ir dažnai nežinomas cukrus įvairiuose maisto produktuose. Thedailybeast.com domisi, ar kita priklausomybę sukelianti medžiaga gali sustabdyti norą valgyti saldų maistą.

Įdomu, kokius rezultatus gautume, ištyrę lietuvių mitybą, tačiau Amerikoje gyvenantis žmogus vidutiniškai per metus suvartoja apie 58 kg cukraus, o tokia mityba skatina ne tik nutukimą, bet ir įvairias sveikatos problemas.

Įdomų tyrimą šiuo klausimu atliko Kvinslando universiteto mokslininkai. Jie atrado, kad vaistai, padedantys atsikratyti priklausomybės nuo nikotino, tinka ir gydant gyvūnus nuo priklausomybės cukrui.

O neurologė dr. Selena Bartlett, atlikdama tyrimus, pastebėjo, kad cukrus žmogaus smegenis veikia taip pat, kaip ir alkoholis: padidina dopamino kiekį, suteikia malonumo ir taip sukuria norą bei motyvaciją tai vartoti. Nikotinas smegenis irgi veikia tokiu pačiu principu.

Tad mokslininkai iškėlė klausimą – ar vaistai, tinkantys gydyti nuo nikotino priklausomybės, gali padėti atsikratyti ir priklausomybės nuo cukraus. Tyrimai su pelėmis parodė, kad tai išties veikia, tad mokslininkai viliasi, kad šie atradimai galbūt padės sukurti naujus vaistus, padėsiančius sumažinti nutukusių žmonių skaičių.