Kreivys: talentų pritraukimas – ekonomikos skatinimo priemonė

D. Kreivys
D. Kreivys
  © Karolis Kavolėlis / Fotodiena.lt

Naujienų portalas Alfa.lt klausia: „Ar atėjo metas lengvinti užsieniečių įdarbinimą Lietuvoje?”

Lietuvai pats laikas tapti talentų traukos centru. TS-LKD yra įsitikinusi, kad Lietuva šioje srityje gali ir turi tapti konkurencinga. Privalome išsaugoti, sugrąžinti ir pritraukti talentus į perspektyviausias ūkio šakas – IT, biotechnologijas, fotoniką/lazerines technologijas, kurios, esame įsitikinę, gali sukurti didžiausią vertę Lietuvos ekonomikai ir paskatinti spartų šalies gyventojų gerovės augimą.

Be jokios abejonės, turime tapti atviri ir kitiems aukštos kvalifikacijos specialistams, norintiems dirbti Lietuvoje. Sparčiausiai augančių ir ekonomiškai stiprių valstybių patirtis rodo, kad talentų pritraukimas į lyderiaujančius šalies ūkio sektorius, kuriančius didžiausią pridėtinę vertę, yra labai svarbus šalies ekonomikos augimo komponentas. Todėl talentams augti, sugrįžti ir atvykti palankios aplinkos kūrimą TS-LKD laiko viena svarbiausių ekonomikos skatinimo priemonių.

Labai svarbu ne tik pritraukti, bet ir čia išlaikyti sugrįžtančius bei į Lietuvą apsisprendusius atvykti talentus. Todėl ypatingą dėmesį reikia skirti ne tik profesionalų pritraukimo, bet ir Lietuvoje dirbančių aukštos kvalifikacijos darbuotojų išsaugojimui.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, TS-LKD pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys