Nuspręsta, kas pakeis Skvernelį vidaus reikalų ministro poste?

Vidaus reikalų ministerijs
Vidaus reikalų ministerijs
  © BNS
Alfa.lt
2016-04-11 15:05

Kaip kandidatą į vidaus reikalų ministrus partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas premjerui Algirdui Butkevičiui pateikė Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktorių Tomą Žilinską. Formaliai kaip antrasis kandidatas pateiktas ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime narys Kęstutis Bartkevičius. Tiesa, jo kandidatūra tėra formalumas. Alfa.lt tai patvirtino aukštas pareigas partijoje „Tvarka ir teisingumas“ einantis narys.

Kandidatų paieška – dūmų uždanga

Teikdamas T. Žilinsko ir K. Bartkevičiaus kandidatūras, „tvarkiečių" lyderis iš anksto buvo informuotas, kad tarp kandidatų turi būti ir dėl skandalų pasitraukti turėjusio buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio globotinis VRM departamento direktorius T. Žilinskas. Apie tai nušalintas prezidentas informuotas dar prieš teikiant pirmuosius kandidatus. R. Paksas, baimindamasis dėl jam iškeltų baudžiamųjų bylų ir, kaip teigė artimiausiems politiniams bendražygiams, tikėdamasis gerų santykių su prezidentūra, su šiuo politiniu žaidimu sutiko ir kandidatą T. Žilinską pateikė su Seimo nariu K. Bartkevičiumi, kurio nominali kandidatūra pateikta kaip R. Pakso veido išsaugojimas „tvarkiečių“ gretose.

Palaičio globotiniui – ministro postas

T. Žilinskas – artimiausias susikompromitavusio buvusio vidaus reikalų ministro R. Palaičio bendražygis, kuris į VRM priimtas proteguojant tuomečiam ministrui. Kandidatą su ministru R. Palaičiu sieja tiek šeiminiai, tiek politiniai ryšiai.

Tuometis vidaus reikalų ministras R. Palaitis – T. Žilinsko vaikų krikštatėvis. Proteguojamas R. Palaičio, neskaidriais ir teisiškai abejotinais veiksmais T. Žilinskas buvo perkeltas į aukštesnes pareigas VRM.

„Kvepia stipriu nepotizmu (tarnybinės padėties naudojimas giminėms ar draugams proteguoti – aut. past.), jeigu ministras, pavyzdžiui, tampa savo pavaldinio vaiko krikštatėviu, o paskui tą pavaldinį paaukština tarnyboje“, – T. Žilinsko karjerą VRM viešai yra komentavęs konservatorių šešėlinis vidaus reikalų ministras Seimo narys Arvydas Anušauskas.

T. Žilinską su tuomečiu liberalcentristų veikėju R. Palaičiu sieja ir politiniai ryšiai. Atidarant R. Palaičio rinkimų štabą Palangoje, VRM Viešojo saugumo politikos departamento direktorius T. Žilinskas dalyvavo dalijant agitacinę medžiagą ir kitaip talkino šiam kandidatui į Seimą. R. Palaitis rinkimus smarkiai pralošė.

Ryšiai prezidentūroje

Kandidatas į vidaus reikalų ministrus T. Žilinskas gali pasigirti puikiais ryšiais prezidentūroje: jį proteguoja prezidentės patarėjas iš Nacionalinio saugumo grupės Mindaugas Silkauskas. Kokia pačios prezidentės pozicija dėl R. Palaičio bendražygio galimybės užimti vidaus reikalų ministro postą, paaiškėti turėtų netrukus.

Ministras pirmininkas A. Butkevičius artimiausiu metu teiks R. Pakso pateiktus kandidatus prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Kokius ryšius slepia kandidatas į vidaus reikalų ministrus, skaitykite rytoj Alfa.lt.