Teisininkai rado landą: neblaiviems vairuotojams – galimybė išvengti itin rimtų bausmių

Reidas
Reidas
  © Policija
Infodiena
2016-04-01 20:14

Balandžio pirmoji diena turėjo tapti naujo karo su girtais vairuotojais pradžia. Už vairavimą išgėrus valdžia buvo pasiruošusi vairuotojus bausti kaip kriminalinius nusikaltėlius. Tačiau dėl procedūrinių ginčų nauja bausmių tvarka atidėta keliems mėnesiams. Kai kurie teisininkai jau ragina keisti dar neįsigaliojusius įstatymus, mat palikta landų, kaip būtų galima ateityje išvengti itin griežtų bausmių už vairavimą apsvaigus.

Seimo priimtos, bet dar neįsigaliojusios baudžiamojo kodekso pataisos dalį girtų vairuotojų pavers kriminaliniais nusikaltėliais. Vairuotojas, jei automobilį vairavo neblaivus ir į alkoholio matuoklį pripūtė pusantros promilės, sulauks ne tik tūkstantinės baudos ir neteks vairtuotojo vairuotojo pažymėjimo, bet ir užsitrauks baudžiamąją atsakomybę. Naują karą su girtais kelių ereliais valdžia atidėjo keliems mėnesiams, nes vidaus reikalų ministerija nepasiruošė įgyvendinti naujo administracinių nusižengimų kodekso, pagal kurį irgi būtų griežčiau baudžiami kelių ereliai.

Nepaisant to, teisininkai įvertinę naująją tvarką tikina, kad pataisose gausu spragų, kuriomis įkliuvę neblaivūs vairuotojai neabejotinai pasinaudos. Norėdami išvengti baudžiamosios atsakomybės neblaivūs vairuotojai esą atsisakys tikrintis blaivumą.

Plačiau – reportaže.