„Lidl“ intrigą išlaiko iki pabaigos: užuominos apie atsidarymą ir atsakymas dėl lojalumo kortelių

Prekybos centras „Lidl“ greitu metu turėtų atverti duris Lietuvoje
Prekybos centras „Lidl“ greitu metu turėtų atverti duris Lietuvoje
  © BNS

Alfa.lt sulaukė ne vieno skaitytojo laiško su klausimais, ar jau aišku, kada prekybos centrai „Lidl“ atvers duris Lietuvoje, ko gali tikėtis pirkėjai.

Pasirodo, daugelis šalies gyventojų naujo žaidėjo prekybos rinkoje laukia su dideliu nekantrumu. Tiesa, nors visuomenė itin smalsauja apie užsienyje itin populiarų prekybos centrą, „Lidl“ atstovai, atrodo, nusiteikę slaptumo skraistę ir intrigą išlaikyti iki pat atsidarymo.

Atsivers logistikos centras, o kada laukti parduotuvių?

Lygiai po dviejų savaičių duris atveria žemų kainų parduotuvių tinklo „Lidl“ logistikos centras.

„Lidl“ atstovės teigimu, logistikos centre šiuo metu kuriasi regioninė bendrovė, kuri ir užtikrins jo veiklą. Tuo pat metu formuojamas būsimų parduotuvių prekių asortimentas. Jį sudarys Lietuvos ir užsienio tiekėjų produkcija.

Tiesa, „Lidl“ atstovai ir toliau išlieka paslaptingi ir tikslios atidarymo datos neatskleidžia, tačiau teigia, kad tiekimo grandinės veikla tiesiogiai susijusi su parduotuvių veiklos pradžia, tad jos duris atverti turėtų jau labai greitai.

Kaip sieks pirkėjų lojalumo?

Praėjusią savaitę parduotuvių tinklas „Lidl“ Jungtinėje Karalystėje pristatė naują internetinę lojalumo programą „My Lidl“. Kaip praneša užsienio žiniasklaida, ši programa skirta lojaliems klientams, kurie turės galimybę reikšti savo nuomonę, dalytis patarimais ir netgi gauti dovanų.

Dėl konkurencinių sumetimų „Lidl“ atstovė neatskleidė, kokie tolimesni įmonės veiklos planai ir ar Lietuvoje veiks tokia pati lojalumo programa.

Neatskleidžiami ir bendrovės planai, susiję su prekyba internetu.

Panašių nuolaidų kortelių, kokias turi „Maxima“, „Rimi“, „Norfa“ ir „Iki“, „Lidl“, deja, neturės.

„Šiuo metu „Lidl“ neturi lojalumo kortelių, nes galvojame, kad kiekvienas žmogus sprendžia pats, ko, kada ir kur įsigyti. Mūsų tikslas – kad „Lidl“ taptų parduotuve, į kurią norisi sugrįžti kasdien“, – teigė įmonės atstovė.

Jau atskleistos kortos: valandinis atlyginimas ir darbo sąlygos

Į rinką ateinantis „Lidl“ gerokai atviriau kalba ne apie tai, kada atvers duris pirmosios parduotuvės, tačiau apie tai, kokio atlyginimo ir sąlygų gali tikėtis darbuotojai.

Kovo pabaigoje „Lidl“ atstovai atskleidė, kad pradėjo aktyvią darbuotojų paiešką, siekdami kuo greičiau pasirengti parduotuvių atidarymui. Įmonė įvairiuose Lietuvos miestuose intensyviai ieško pardavėjų darbui kasoje ir salėje.

Anot tuomet išplatinto pranešimo, įsidarbinusieji parduotuvėse „Lidl“ pirmaisiais metais uždirbs nuo 3,33 Eur per valandą (be mokesčių), t. y. 1,5 karto daugiau už oficialų minimalų atlygį. Pardavėjų darbo laikas bus lanksčiai planuojamas.

Kitų profesijų atstovai, kurių paieška dabar vykdoma, taip pat turi galimybę gauti stabilią darbo vietą pirmaujančioje tarptautinėje bendrovėje, suteikiančioje darbuotojams tobulėjimo galimybes, karjeros perspektyvas ir konkurencingą atlygį. Pavyzdžiui, Kauno r., Ramučiuose, įsikūrusiame „Lidl Lietuva“ logistikos centre pradinės pozicijos darbininkai uždirba 4,03–4,33 Eur per valandą (neatskaičius mokesčių), atsižvelgiant į darbo pobūdį.

Už viršvalandžius, kurie apmokami minutės tikslumu, „Lidl Lietuva“ taiko 1,5 valandinį tarifą. Darbas švenčių ir poilsio dienomis apmokamas dvigubu tarifu, ta pati nuostata taikoma pardavėjui pavaduojant kolegą. Kadangi viena iš kertinių bendrovės vertybių yra pasitikėjimas darbuotojais, pardavėjams neteks savo lėšomis atlyginti inventorizacijos nuostolių ir trūkumų kasoje. Bendrovė taip pat pasirūpino gera darbo aplinka – parduotuvėse įrengta virtuvė, poilsio kambarys ir terasa.


„Lidl“ intrigą išlaiko iki pabaigos: užuominos apie atsidarymą ir atsakymas dėl lojalumo kortelių

Prekybos centras „Lidl“ greitu metu turėtų atverti duris Lietuvoje