Jonava sudrebino A lygą: įsigijo „Premier" lygoje žaidusį vokietį

"Lietavos" naujokas
"Lietavos" naujokas
  © Klubas
Alfa.lt
2016-03-17 13:01

Puikiai „SMScredit.lt A lygoje“ startavusi Jonavos „Lietavos“ ekipa iš pamatų sudrebino šalies futbolo padangę.

Po 27-erių pertraukos į Lietuvos čempionatą sugrįžęs klubas pasipildė Ugandoje gimusiu, bet Vokietijos pilietybę turinčiu atakuojančiu saugu Savio Nsereko, kuris gali debiutuoti jau artėjančiame mače su „Kauno Žalgiriu“.

Šiam 26-erių futbolininkui buvo prognozuojama superžvaigždės ateitis, tačiau trumpai aukščiausio lygio futbolu pasimėgavusiam S. Nsereko pastarieji metai nebuvo sėkmingi, tad jis sieks atsiskleisti „SMScredit.lt A lygoje“.

Saugas apie save futbolo pasauliui žinią paskleidė 2008 metų Europos (iki 18 m.) futbolo čempionate. Tada S. Nsereko su Vokietijos rinktine tapo Senojo žemyno čempionu ir buvo pripažintas geriausiu turnyro futbolininku.

2009 metais jaunojo žaidėjo talentu neabejojo Londono „West Ham“ klubas, įsigijęs vokietį iš „Brescia“ ekipos už nemenką 8,3 mln. svarų sterlingų sumą. Visgi S. Nsereko nepateisino į jį dėtų vilčių: futbolininkas Anglijos klube praleido vos septynis mėnesius, sužaidė dešimt mačų ir tik kartą pradėjo„Premier“ lygos rungtynes starto sudėtyje.

„Lietavos“ naujokui vėliau nepavyko įsitvirtinti Florencijos „Fiorentina“ komandoje, kuri S. Nsereko skolino Italijos, Vokietijos, Bulgarijos ir Rumunijos klubams.

Po nesėkmingų metų Italijoje vokietis klajojo po Izraelio, Vokietijos, Kazachstano ir Bulgarijos klubus. Būtent Staros Zagoros „Beroe“ ekipa buvo paskutinė, kurioje rungtyniavo S. Nsereko.

Įdomu tai, kad kartu su Ugandoje gimusiu futbolininku Bulgarijoje žaidė „Lietavos“ gynėjas Valdemaras Borovskis. Abu Jonavos klubo atstovai nedalyvavo praėjusių metų Europos lygos turnyro mačuose, kai „Beroe“ ekipa iš tolimesnių kovų eliminavo Klaipėdos „Atlantą“.