10 dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, prieš įsigydami šunį

Šuo
Šuo
  © SCANPIX

Svajojote turėti šunį nuo pat vaikystės, kai per televiziją žiūrėdavote jau klasika tapusias serialo „Lesė“ serijas? Nors Jūsų šuo galbūt ir neišgelbės žmonių iš degančio pastato ar nesuvaldomo krovininio traukinio, tačiau šis keturkojis draugas gali būti nuostabi patirtis.

Štai 10 dalykų, paskelbtų Petmd.com, kuriuos reikia žinoti bei apsvarstyti, prieš išsirenkant savo būsimą šunį.

1. Šunys reikalauja daug laiko bei energijos. Taip, tai yra naudinga ir smagu abiem, bet jei gyvenate vienas ir dirbate 20 valandų per parą, galbūt šuo nėra geriausias pasirinkimas.

2. Jei Jūsų dažnai nebūna namie, bet vis tiek labai norite šuns, tuomet, ko gero, reikės skirti lėšų ir samdytis šunų vedžiotojus. Tokiu atveju reikėtų išsirinkti šuns veislę, kuri nereikalauja daug priežiūros.

3. Bet koks šuo, kurį planuojate įsigyti, turėtų tikti ne tik Jūsų gyvenimo būdui, bet ir aplinkai. Jei gyvenate mažame kambaryje, tuomet didelis šuo nėra geras pasirinkimas. Juk nenorite, kad augintinis dėl to turėtų sveikatos problemų, nuobodžiautų ir graužtų viską iš eilės. Dideli šunys labiausiai tinka didelėse erdvėse su daug vietos lauke.

4. Apgalvokite, kokios šunų veislės yra tinkamos Jūsų regiono klimatui, ypač, jei šuo gyvens lauke.

5. Šunyčiai pareikalauja daugiausiai darbo, kai ateina metas jų dresavimui. Jei nenorite, kad Jūsų daiktai būtų apkramtyti, ar neturite laiko ir pinigų šuniuko dresavimui, pagalvokite apie jau ištreniruoto, suaugusio šuns priglaudimą.

6. Būkite tikras, kad turite pakankamai kramtomų žaislų savo šunyčiui ir laikykite įvairius brangius daiktus jam nepasiekiamoje vietoje. Tas pats – ir su įvairiomis cheminėmis priemonėmis bei vaistais. Mažiesiems šuniukams patinka viską ištyrinėti ir išbandyti, tad užtikrinkite, kad aplinkui nebūtų nieko, kas galėtų jiems pakenkti.

7. Pasirūpinkite, kad šuo kuo greičiau būtų paskiepytas, sterilizuotas (kastruotas), dehelmintizuotas, nepamirškite vesti jo pas veterinarą profilaktinėms apžiūroms. Šuo bus Jums dėkingas ir nugyvens daug ilgesnį bei geresnį gyvenimą.

8. Įsigykite tinkamą pavadėlį ar pakinktus savo šuniui. Per mažas ar per didelis pavadėlis šuns vedžiojimo metu gali jį žeisti nejučiomis ar dar blogiau – leisti jam pabėgti ar sužeisti kitus.

9. Labai naudingas dalykas yra šuns sveikatos draudimas. Pasikonsultuokite su veterinarais dėl tinkamiausio pasirinkimo.

10. Nepriklausomai nuo to, kokią veislę pasirinkote, džiaukitės! Sakoma, kad nėra geresnio draugo nei šuo, ir mes su tuo sutinkame.

Esame tikri, kad Jūs – savo sprendimų šeimininkai! Todėl labai skatiname patiems nuspręsti, kur keliaus jūsų 2% GPM! Koks geras jausmas, kai žinote, kad Jūsų dėka buvo išgydyta ar paskiepyta katė, išmaudytas ir apkirptas beglobis šuo, kuris vėliau greitai surado namus. Užsukite į mūsų svetainę http://ggi.lt/parama/.