Gyvenimas brangiausiame pasaulio mieste: kiek kas kainuoja ir kiek reikėtų uždirbti?

Singapūras
Singapūras
  © SCANPIX
Alfa.lt
2016-03-20 15:42

Kiek per mėnesį reikia pajamų, kad išgyventumėte brangiausiame pasaulyje mieste Singapūre? Praėjusią savaitę „The Economist“ tyrimų padalinys „Economist Intelligence Unit“ (EIU) paskelbė, kad šis miestas trečius metus iš eilės tapo brangiausias pasaulyje.

Į brangiausių miestų penketuką taip pat patenka Ciurichas, Honkongas, Ženeva ir Paryžius. Londonas ir Niujorkas reitinge užima 6 ir 7 pozicijas. Lietuvos sostinė Vilnius rikiuojasi 59 pozicijoje.

Ar brangu gyventi?

Infografike pateikiama, kiek dešimtyje brangiausių pasaulio miestų kainuoja litras benzino, kilogramas duonos ir butelis stalo vyno. EIU atlikta apklausa tyrė 133 miestus visame pasaulyje, ekspertai lygino daugiau kaip 160-ies prekių ir paslaugų kainas.

Singapūre dienos pietūs verslo rajonuose kainuoja apie 10 JAV dolerių, greitojo maisto restorane, pavyzdžiui, „McDonald's“ – 5,8 JAV dolerio. Kilogramas vištienos krūtinėlės be kaulo – 8, litras pieno – 2,34, dvylika kiaušinių – 2,99, kilogramas sūrio – 18 JAV dolerių.

Būstui skiriamos išlaidos Singapūre atrodo gana grėsmingai. Mėnesio nuomos kaina už 85 kv. m butą įprastame rajone gali siekti apie 2 tūkst., brangiame rajone – apie 3 tūkst. JAV dolerių. Už komunalines paslaugas (šildymą, elektrą, dujas ir t. t.) dviem žmonėms per mėnesį tektų mokėti apie 120 JAV dolerių. Mokestis už 8 MB interneto (mėnesiui) – 33 JAV doleriai.

Itin brangus transportas

Už 40 colių įstrižainės televizorių Singapūre tektų sumokėti apie 500 JAV dolerių. „Levis“ ar panašūs džinsai kainuoja 82, suknelė („Zara“, „H&M“) – 42, sportiniai batai („Nike“, „Adidas“) – 92 JAV doleriai.

Itin brangiai šiame mieste tektų sumokėti, jei sugalvotumėte įsigyti nuosavą automobilį. Už naują „Volkswahen Golf“ 2,0 dyzelinį modelį tektų pakloti apie 96,5 tūkst. JAV dolerių. Litras degalų šiame mieste kainuoja apie 1,56 JAV dolerio, mėnesinis viešojo transporto bilietas – 61, o už 8 km kelionę taksi tektų sumokėti apie 9 JAV dolerius.

Sirgti Singapūre taip pat nepigu – 12 antibiotikų tablečių kainuoja 18, o trumpas apsilankymas pas privatų gydytoją – 36 JAV dolerius.

Norintiems pramogų piniginę teks atverti gana plačiai. Įprasta vakarienė dviem vidutiniškai kainuoja 42, du bilietai į kiną – 17, du bilietai į teatrą – 201, kokteilis miesto centre – 15, bokalas alaus – 8, o puodelis kavos – 4,72 JAV dolerio.

Cigarečių pakelio kaina – 9 JAV doleriai.

Singapūras – brangiausias pasaulio miestas

Lietuviškas atlyginimas negelbėtų

Pragyvenimo kainas lyginančiame portale Expanistan.com nurodoma, kad, remiantis vidutinėmis vartotojų įvestomis kainomis, gyventi Singapūre yra 177 proc. – tai yra beveik tris kartus – brangiau nei Vilniuje.

Singapūre maistas kainuoja 131 proc. daugiau nei Lietuvos sostinėje, išlaidos būstui – 274 proc., apranga – 34 proc., transportas – 208 proc., o pramogos – 129 proc. Lyginimas atliktas pagal daugiau nei 19 tūkst. prekių ir paslaugų kainas, kurias nurodė daugiau nei 2,7 tūkst. skirtingų portalo lankytojų.

Tyrime taip pat teigiama, kad pasaulyje pigiausia gyventi Lusakoje, Zambijos sostinėje, taip pat Indijos miestuose, pavyzdžiui, Bangalore ir Mumbajuje. EIU kasmet rengiamame tyrime etalonu laikomas Niujorkas. Nors Singapūras pripažintas brangiausiu miestu, pragyvenimo išlaidos čia buvo 10 proc. mažesnės, palyginti su Niujorku.

Gyvenimas brangiausiame pasaulio mieste: kiek kas kainuoja ir kiek reikėtų uždirbti?

Singapūras
+6