Vienas prieš vieną: kaip Brookas Lopezas Valančiūną „maudė“

"Raptors" - "Nets"
"Raptors" - "Nets"
© SCANPIX

Toronto „Raptors“ antradienio vakarą 104:99 nugalėjo Bruklino „Nets“, tačiau Jonui Valančiūnui mačas nenusisekė – lietuvis akivaizdžiai pralaimėjo mikrodvikovą Brookui Lopezui.

„Nets“ iki mačo su „Raptors“ leido Lopezui tris dienas pailsėti. Jis praleido šeštadienio akistatą su „Timberwolves“. Poilsis, panašu, išėjo į naudą. Lopezas Toronte pelnė 35 taškus ir blokavo 7 metimus, tapdamas pirmuoju, kuriam šį sezoną per vienerias rungtynes pavyko pelnyti 35 taškus, atkovoti 5 kamuolius ir blokuoti 5 metimus.

Valančiūnas pelnė 10 taškų, tačiau lietuviui būnant aikštėje Lopezas sukrapštė net 23. „Raptors“ strategas buvo priverstas į aikštę mesti gynybos specialistu laikomą Bismacką Biyombo, kuris aikštėje netgi išbuvo ilgiau nei lietuvis, bet Lopezui leido įmesti tik 12 taškų. Valančiūnas rungtyniavo 21,5 minutės, Biyombo – 26,5.

Tik 6 taškus Lopezas surinko rungtyniaudamas nugara į krepšį, tačiau nesunkiai apibėgdavo savo oponentus žaisdamas veidu į krepšį. Dukart Valančiūną pašokdino it nepatyrusį jaunuolį ir pelnė taškus palikęs „Raptors“ centrą už nugaros. Triskart atakas baigė dviem taškais su pražanga, tiesa, dukart tai nutiko žaidžiant prieš Biyombo.

Beje, rungtynių pradžioje Lopezas gavo į nosį iš Valančiūno alkūnės, tačiau nekaltino oponento ir į situaciją pažvelgė su humoru. „Ji bjauri kaip niekad, tačiau tokią pat kreivą nosį turi ir Harrisonas Fordas, taigi būsiu panašus į jį“, – juokėsi Lopezas, paklaustas apie nosies būklę.

Brookas Lopezas vs. Joną Valančiūną

Visi Lopezo taškai mače su „Raptors“:

Tai buvo septintoji Valančiūno ir Lopezo akistata NBA aikštelėse. „Raptors“ ir „Nets“ buvo susitikusios 2013-14 m. atkrintamosiose, tačiau Lopezas tuomet nežaidė dėl traumos.

Per septynias akistatas JV tik kartą pasirodė rezultatyviau, tačiau tai buvo kuklus vakaras abiem vidurio puolėjas. Nei Valančiūnas, nei Lopezas tuomet nepasiekė dviženklės taškų ribos. Visus kitus kartus žaisdamas prieš Valančiūną Lopezas metė daugiau nei po 20 taškų, pasiekdamas įspūdingą 26,9 taško vidurkį. Tai net 8,5 taško daugiau nei Lopezo karjeros vidurkis.

Brookas Lopezas vs. Joną Valančiūną

Ketveriais metais už JV vyresnis Lopezas, rinkdamas po 20,8 taško, žaidžia rezultatyviausią karjeros sezoną. Tiesa, ir ankstesni septyni sezonai buvo ne ką prastesni – Lopezo pelnomų taškų karjeros vidurkis NBA lygoje yra 18,3. Jau debiutiniame sezone Lopezas rinko po 13,0 taškų. Tokio vidurkio Valančiūnas per ketverius sezonus dar nėra pasiekęs.

Brookas Lopezas vs. Joną Valančiūną

Tiesa, Lopezas antradienio nakties antraštėse atsidūrė ne tik dėl to, jog terorizavo „Raptors“ gynybą. „Nets“ aukštaūgis susidorojo ne tik su Valančiūnu, bet ir su „Raptors“ talismanu, bandžiusiu nugvelbti „Nets“ kamuolius. Lopezo atliktas imtynių veiksmas neliko nepastebėtas:


Vienas prieš vieną: kaip Brookas Lopezas Valančiūną „maudė“

"Raptors" - "Nets"
+5