Apdovanotos pažangiausios žinių ekonomikos įmonės

Apdovanotos pažangiausios žinių ekonomikos įmonės
Apdovanotos pažangiausios žinių ekonomikos įmonės
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2016-02-26 14:06

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė „Žinių ekonomikos įmonės 2015“ apdovanojimus įmonėms „No Magic Europe“, „ESEMDA“ ir „ACHEMA“. Sėkmingiausios jaunos aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimas įteiktas įmonei „Deeper“. Inovacijų švyturiu tapo Lietuvos aerokosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

„Šiais apdovanojimais mes siekiame parodyti visuomenei šalies potencialą kurti pažangias technologijas. Siekiame atskleisti, kad esame pajėgūs kūrybiškai mąstyti, atsakingai planuoti ir nuoširdžiai dirbti. Geriausias to pavyzdys – apdovanojimuose dalyvavusios įmonės ir asmenys“, – teigia asociacijos „Žinių ekonomikos forumo“ tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas.

Pažangiausia aukštųjų technologijų įmone už sparčią ir sėkmingą novatoriškų sprendimų ir unikalių idėjų plėtrą pasaulyje pripažinta UAB „No Magic Europe“. Įmonė kuria ir diegia specializuotus modeliavimo sprendimus, skirtus sudėtinių, kritinių sistemų programinės ir techninės įrangos, kuriais naudojasi didžiausios pasaulyje finansinės institucijos, automobilių gamybos lyderiai, aeronautikos kompanijos ir kitos pasaulyje gerai žinomos kompanijos.

Už novatoriškų paslaugų technologinėms ir gamybinėms įmonėms teikimą ir kūrybinių technologinių procesų taikymą pažangiausia paslaugų sektoriaus įmone pripažinta UAB „ESEMDA“. Kompanija gamina inovatyvius prietaisus apsaugos sistemoms, matavimams, valdymui bei nuolat vykdo kūrybinius technologinius procesus, vienu metu įgyvendina kelis originalius projektus.

Pažangiausia tradicinės pramonės įmone už pažangių technologijų kūrimą ir inovacijų pritaikymą tradicinėje pramonėje pripažinta AB „Achema“. Įmonė pastatė ir paleido oro skaidymo bloką ir įdiegė technologiją – vienintelį ir analogų Lietuvoje neturintį pramoninį sprendimą. Pastačius oro skaidymo cechą ir pradėjus dujų mišinių gamybą Lietuvą iš dujų mišinių importuotojos tapo gamintoja ir eksportuotoja. Įmonė daug investuoja ir į kitus pramoninius sprendimus.

Specialus „EKSMOS“ grupės įsteigtas apdovanojimas ir 3 tūkstančių eurų prizas už inovatyvų sprendimą, kuriuo laisvai gali naudotis visuomenė, pritrauktas dideles užsienio investicijas ir stiprų augimo potencialą atiteko mobiliųjų mokėjimų sistemas kuriančiai įmonei UAB „Deeper“. Lietuvoje sukurtas ir pagamintas išmanusis žvejybinis sonaras „Deeper“ jau daugiau nei vienerius metus sėkmingai eksportuojamas ne tik į JAV, Kanadą, Kiniją, Australiją bet ir į kitas šalis, kuriose populiari sportinė ir pramoginė žvejyba. Šiuo metu Deeper, UAB turi aktyvius pardavimų partnerius net 58 valstybėse ir skaičius nuolat auga.

Šiais metais pirmąjį kartą buvo įteikta nominacija „Inovacijų švyturys“ asmeniui, kuris savo asmenine iniciatyva, patarimais, pagalba ir kitais veiksmais aktyviai bei rezultatyviai prisideda prie Lietuvos inovacijų ekosistemos tobulinimo ir pažangios valstybės įvaizdžio kūrimo. Už kosmoso srityje esančio verslo ir mokslo suvienijimą ir Lietuvos padarymą matoma pasaulyje, nominacija atiteko Vidmantui Tomkui.

Dalyvauti „Žinių ekonomikos įmonės 2015“ rinkimuose buvo pakviesta daugiau kaip 600 įmonių. Į finalinį atrankos etapą patekusios perspektyvios šalies žinių ekonomikos įmonės: „Achema“, „Biocentras“, „ESEMDA“, „Juodeliai“, „No Magic Europe“, „Laboratorinių bandymų centras“, „Soli Tek R&D“, „Šviesa“. Į specialaus apdovanojimo finalinį etapą patekusios pažangios jaunos technologinės įmonės: „Deeper“, „Ferentis“, „Integrated Optics“, „NanoAvionika‘, „SEMS Technologies“. Visos šios įmonės investuoja į kūrybiškas idėjas, žinias, netradicinius ir novatoriškus sprendimus, konkurencingus pasauliniu lygiu. Inovacijų švyturio paskutiniame atrankos etape pateko: Andrius Rupšys, Justas Janauskas, Kristijonas Vizbaras, Rokas Tamošiūnas, Vidmantas Tomkus.

Nugalėtojus išrinko kompetentinga vertinimo komisija, suburta iš žinių ekonomikos ekspertų ir verslo lyderių: Mindaugas Glodas („Nextury Ventures“), Kęstutis Jasiūnas (UAB „Ekspla“), Mantas Jonauskis (UAB „ProBaltic Consulting“), Vytautas Jokužis (UAB „Elinta“), Mantas Katinas (VšĮ „Investuok Lietuvoje“), Aurelijus Katkevičius (Žurnalas „Verslo klasė“), Nijolė Kelpšaitė (UAB „J. Friisberg & Partners“), Edgaras Leichteris (Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“), Rūta Pentiokinaitė (VšĮ „Versli Lietuva“), Dainius Tumosa (UAB „Optolita“).