Vilniaus vicemeras: aš palaikau streikuotojus

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS | Alfa.lt
2016-02-23 13:15

Socialdemokratų gretose nuomonės apie protestuojančius pedagogus, atrodo, gerokai skiriasi.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienio rytą susitiko su opozicinėmis frakcijomis. Vyriausybės vadovas, kalbėdamas apie pedagogų profsąjungas, sakė, jog „yra tam tikra Rusijos įtaka“, ir tvirtino pirmadienį gavęs „informacijos iš tam tikrų tarnybų“, bet jos detalizuoti negalintis dėl slaptumo žymos.

A. Butkevičius, kalbėdamas apie situaciją švietimo sektoriuje, stebėjosi, kad dar penktadienį su pedagogų profsąjungų atstovais Vyriausybėje buvo suderėta praktiškai dėl visų klausimų ir pirmadienį ketinta pasirašyti susitarimą, tačiau po savaitgalio profsąjungos pateikė naujus reikalavimus.

Savo ruožtu Vyriausybės vicekancleris, socialdemokratas Rimantas Vaitkus taip pat stebėjosi pedagogų noru viską perkelti į protestus.

„Aš asmeniškai nematau jokio motyvo streikuoti, tam turėtų būti kokios nors priežastys, tarkime, jei nebūtų vykdomas biudžeto projektas, jei nebūtų įvykdyti įsipareigojimai, kurie buvo pažadėti. Mes kiek galėjome, tiek padidinome finansavimą, ir dabar, kai įstatymas priimtas, ką tas streikas duoda? Realiai tai yra priešrinkiminis triukas“, – prieš pirmąjį susitikimą su pedagogų atstovais kalbėjo vicekancleris.

Sostinės vicemeras išreiškė palaikymą pedagogams

Visiškai priešingos nuomonės laikosi sostinės vicemeras Gintautas Paluckas. Politikas socialinėje erdvėje išreiškė palaikymą pedagogams ir parėmė jų streikus, teigdamas, kad reikia atkreipti dėmesį į jų keliamus klausimus, o ne ieškoti „kurstytojų“ ar panašių problemų.

„Aš palaikau streikuotojus. Jų reikalavimai yra racionalūs ir logiški. Ir vietoje to, kad klaustume „kas juos kursto?“ ar abejotume tų streikų teisėtumu, turėtume nukreipti savo pastangas į mokytojų akcentuojamų problemų sprendimą“, – „Facebook“ rašo Vilniaus vicemeras.


Alfa.lt primena, kad mokytojai reikalauja, jog nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį. Dėl pastarojo reikalavimo stringa pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos. Jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija sistemos viduje sako nerasianti, savo ruožtu Finansų ministerija ir premjeras nepritaria valstybės biudžeto peržiūrėjimui.

Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu, apie dešimtadalis visų pedagogų turi mažiau kaip devynias pamokas per savaitę.