Lietuvai – „Islamo valstybės“ grasinimai teroro išpuoliu

Info TV
2016-02-19 19:42

Krašto apsaugos ministerijai – islamo valstybės grasinimai. Ministerija gavo elektroninį laišką, kuriame grasinama susprogdinti Jonavos geležinkelio stotį. Esą jis buvo pasirašytas „Islamo valstybės“ vardu. Laiške esą reikalaujama sumokėti didelę pinigų sumą, o jos nesumokėjus grasinama Jonavos geležinkelio stotį nušluoti nuo žemės paviršiaus.

Netoli yra Rukla, kurioje įsikūrę šalies kariniai daliniai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Artūrą Paulauską nustebino tokie grasinimai.

Informacija apie šį grasinimą buvo perduota policijos pareigūnams. Dėl šio laiško Kauno apskrities policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo įvykdyti teroristinį aktą.

Teroristų taikiniu gali tapti ir atominė jėgainė. Belgijos spauda paviešino informaciją, jog teroristai, surengę kruviną išpuolį Paryžiuje, iš pradžių ketino organizuoti ataką prieš Belgijos branduolines elektrines. Europarlamentaras Bronis Ropė išreiškė susirūpinimą dėl uždaromos Ignalinos atominės elektrinės. esą ji taip pat gali tapti potencialiu teroristų taikiniu. Todėl saugumo tarnybos privalo nuolatos užtikrinti šio objekto saugumą. Lietuvai grėsmė kyla ir dėl statomos Astravo atominės elektrinės kaimynystės.

Vadinamosios Islamo valstybės priešų sąraše yra ir Lietuva. Teroristinė organizacija skelbė 60 šalių, su kurių politiką kovoja. Esą skaičiui augant – jos bus nušluotos nuo žemės. Lietuva yra įsipareigojusi remti kovos su „Islamo valstybe“ koaliciją

reklama

Plačiau – reportaže.