Įkvepiančios beglobių gyvūnų istorijos plinta kaip virusas

Šuo
Šuo
  © 123rf.com

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projektas „neBrisius.lt“, startavęs 2014 m. kovo mėnesį, šiemet švenčia savo antrąjį gimtadienį. Daugiau nei 300 parašytų sėkmės istorijų, fotosesijų, tiek pat šypsenų, vizgančių uodegų ir geriausių įspūdžių bei atsiliepimų – tokiais pasiekimais džiaugiasi visa projekte dirbanti savanorių komanda ir, be abejo, dalyviai. „Tai puikus įkvepiantis projektas, kuris tikrai padeda keisti žmonių mąstymą apie draugą iš prieglaudos. Dalyvauti projekte mums patiko, tiek fotografijos, tiek emocijos buvo puikios. Dalyvavimas projekte reiškė papildomą dėmesį ir pagarbą, suteikė impulso ir toliau aplinkiniams skleisti žinutę, kad prieglaudinukai niekuo nesiskiria nuo perkamų šunelių, todėl kam pirkti, kai gali išgelbėti gyvybę. Iš tiesų geriausia reklama yra mūsų Aiko, kuri jau įkvepė kelis draugus įsigyti šunelį iš prieglaudos“, - štai kokiu pozityvumu spinduliuoja projekte sudalyvavę Ada ir Mindaugas.Trumpai priminsime, kad projekto „neBrisius.lt“ dalyviai – tai žmonės, į savo šeimą priėmę gyvūnus iš prieglaudų, išgelbėję juos iš gatvės, nugalėję visas negandas ir suteikę šiems keturkojams dar vieną galimybę džiaugtis gyvenimu. Šio projekto tikslas – skatinti ir drąsinti žmones, vis dar besibaiminančius rinktis augintinį iš globos namų, paneigti įsišaknijusius mitus, kad su tokiu gyvūnu laukia vienos problemos. Juk ne amžius, kailio spalva ar nosies forma jus džiugins kasdien, o ištikimas, prieraišus ir mylintis vijurkas, besisukantis tarp kojų, arba minkštas pūkų kamuolys, susirangęs sofos kampe.


Nesumeluosime sakydami, kad „neBrisius.lt“ projektas išplito kaip virusas – istorijos buvo pasakojamos iš lūpų į lūpas, sulaukė daugybės pasidalinimų socialiniuose tinkluose, dėmesio ir komentarų internetiniuose portaluose. Dabar tvirtai galime sakyti, kad geras pavyzdys – užkrečiamas.


„Dėmesio sulaukėme daug, nes straipsnis papuolė ir į didžiuosius portalus. Sulaukiau ir skambučių, ir žinučių, palaikančių mano sprendimą. Krikšto mama priglaudė du katinus (labai mielus broliukus), draugė pasiėmė juodą šunytį (kartu važiavome išsirinkti). Pati jau planuoju dar vieno augintinio pasiėmimą“, - įspūdžiais po dalyvavimo projekte dalijosi Asta.
Jai antrino ir Regina, dalyvavusi su savo augintinėmis Ūdra ir Morka: „Pozityvi sklaida apie priglaustus benamiukus mano aplinkoje net kelis žmones paskatino pasiimti šunelius iš prieglaudos. Draugės sesė, buvusi užkietėjusi “katinistė”, priglaudė vieną šunelį, o ką tik ir antrą pasiėmė iš prieglaudėlės. Tikiuosi, prie to prisidėjo ir maniškės šunės, nes kartu praleidome ne vieną savaitgalį. Kita pažįstama, auginusi veislinį šunelį, šiam sulaukus garbingo amžiaus ir iškeliavus į amžinos medžioklės plotus, taip pat pasiėmė prieglaudinuką.“Kaip pasakoja kita dalyvė Dovilė, teigiamų emocijų kupinos „neBrisius.lt“ istorijos skatina ne tik priglausti keturkojus: „Dėmesio susilaukiau labai daug. Pradėjo rašyti net tokie žmonės, su kuriais ilgą laiką nebendravome. Visi labai džiaugiasi dėl manęs ir Dakotos, palaiko ir skatina. Viena pažįstama mergina po šitos fotosesijos net pradėjo savanoriauti prieglaudoje ir tapo vegetare.“

Didelė projekto ir pačių istorijų dalis – profesionalių fotografų daromos nuotraukos, kurios džiugina ne tik žiūrovus ir skaitytojus, bet ir pačius dalyvius: „Fotosesija patiko, išėjo labai gražios nuotraukos. Juokauju, kad mano šuo yra turėjęs daugiau profesionalių fotosesijų už mane“, - su šypsena pasakojo projekte dalyvavusi Laura.


Visas istorijas galite skaityti adresu www.nebrisius.lt, čia rasite ir dalyvių registracijos formą, kurią labai kviečiame užpildyti, jei ir jūs norite pasidalinti gerąja savo patirtimi.„Dalyvavimas projekte man suteikė galimybę pasidalinti su kitais žmonėmis kažkuo geru, gražiu, paskatinti žmones susimąstyti, atjausti ir pasirūpinti silpnesniais už save“, - sakė sniego baltumo gražuolio Gudručio šeimininkė.