Viktoras Uspaskichas prabilo apie pokyčius: dabar jis – nebe politikas, o psichologas

Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2016-02-10 09:26

„Viktorai, kas jums darosi? Kas vyksta? Ar turite moterį? Kodėl jus išdavė žmona? Ar tiesa, kad uostydavote kokainą?“ – aštrūs Kristupo Krivicko ir Daivos Tamošiūnaitės klausimai privertė Viktorą Uspaskichą jaustis nepatogiai.

Tai patvirtino psichologas Gediminas Navaitis. Paskelbus nuosprendį Darbo partijos byloje, į Lietuvą ką tik grįžęs V. Uspaskichas prisipažino pirmąkart viešai prabilęs apie savo pokyčius ir tai, kad dabar jis – nebe politikas, o psichologas, išleido knygą.

Ką iš tiesų Viktoras slepia po šia kauke? Per visą laidą žiūrovai tiesiogiai galės balsuoti ir paskelbti verdiktą, atsakydami į klausimą, ar V. Uspaskichas turėtų sėdėti kalėjime.

V. Uspaskichas netikėtai prisipažino: „Skelbiant nuosprendį, aš buvau Prancūzijoje. Esu nusisamdęs tris advokatų komandas Londone, Šveicarijoje ir Prancūzijoje. Ir buvau pasiruošęs pasinaudoti prieglobsčio Prancūzijoje galimybe. Tam, kad įrodyčiau, kokie neteisingi dalykai vyksta valstybėje.“

Po tokių žodžių televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ vedėja Daiva Žeimytė pasakė: „Man sunku patikėti. Tai yra tik naujas įvaizdis. Iš tikrųjų Viktoras nepasikeitė, visa tai, ką jis dabar nori pateikti, tėra kaukė. Ir šis atsakymas tai tik patvirtina.“

Laidos herojus viešai prabilo ir apie tai, kad savo gyvenime buvo pasiekęs dugną. Prie to jį privedusios aplinkybės: dešimtmetį trunkanti byla, politikos užkulisiai, priklausomybė nuo alkoholio, moterys ir ligos – jam prireikę net psichologų pagalbos.

Pabendravęs su psichologais, pats pradėjo gilintis į šio amato subtilybes ir parašė knygą. Laidos vedėjas K. Krivickas irgi nepraleido progos išsakyti nuomonę apie neva pasikeitusį Viktorą: „Aš netikiu šia jo nauja legenda ir visais šiais pokyčiais, todėl uždavinėju jam provokuojančius klausimus tiesiai į kaktą.“

Prieš kelias savaites Lietuvą sudrebino V. Uspaskicho žmonos Jolantos pareiškimas, pažeminęs Darbo partiją ir įgėlęs jos įkūrėjui. Ji pasakė, kad išstoja iš Darbo partijos, nes tai – populistinis reiškinys, ir su tokia partija jai – ne pakeliui. Ji taip pat nutraukė šiai partijai skirtą koncerno „Vikonda“ finansavimą.

Paklaustas, ką mano apie žmonos akibrokštą, Viktoras teatsakė, kad tai – šeimos reikalas. Tačiau laidos vedėjas K. Krivickas ir vėl aštriai pakomentavo: „Jolanta šiuo metu atrodo labai laiminga ir savimi pasitikinti. Man atrodo, kad dėliodamas savo akcijas, kai dar pasitikėjote žmona ir manėte, kad ją kontroliuojate, galvojote, kad viskas gerai. Tačiau kai įgavo realią valdžią ir įgaliojimus, ji išsitiesė ir suprato, kad išties gali vadovauti. Ir dabar vadovauja ji, o jūs likote nesupratęs, kaip tai įvyko.“

Psichologas G. Navaitis pakomentavo V. Uspaskicho kūno kalbą, reaguojant į aštrius vedėjo klausimus: „Jis gerai kontroliuoja veidą ir rankas. Iki pusės kontrolė yra gera, bet jis trepsi koja. Toks judesys būdingas žmogui, norinčiam pasprukti. Tai parodo, kad diskusijos metu yra paliečiamos temos, dėl kurių jis norėtų iš čia dingti.“

Nieko nuostabaus, nes pirmąkart viešai buvo paklaustas, ar tiesa, kad uostė kokainą, kad žmona ne tik išdavė, bet ir „paliko ant ledo“.

Garsaus fenotipologijos pradininko, pagal veido bruožus nusakiusio ne vienos žinomos Lietuvos asmenybės charakterį, Marko Lučino mokinys Giedrius Švetkauskas pasakė, ką apie V. Uspaskichą byloja jo veidas: „Jo labai stiprūs, žvėriški komerciniai instinktai. Didžiulis stabilumas. Jam nerealizuotų svajonių nėra. Lučinas jį pavadintų plėšrūnu. Tačiau jo nervai silpni, viduje jis viską išgyvena labai stipriai.“

Diskusijoje dalyvavo laidos svečiai: psichologas G. Navaitis, žurnalistė, TV laidų vedėja D. Žeimytė, veidotyrininkė Eglė Pelienė, dainininkė Donalda Meiželytė, psichologė Ramunė Želionienė, fenotipologas G. Švetkauskas, Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas.

Akibrokštu tapo buvusio V. Uspaskicho bendražygio Viktoro Muntiano interviu, kuriame jis teigia, kad Uspaskichas yra Rusijos agentas, kad jis viską meluoja. Ir meluoja taip įtikinamai, kad net pats tuo įtiki.

Ką į šiuos kaltinimus atrėžė Viktoras? Kokiais prisiminimais apie audringą buvusio Darbo partijos lyderio praeitį, vakarėlius ir alkoholį pasidalijo atlikėja D. Meiželytė?

Ką V. Uspaskichas atsakė į laidos vedėjo K. Krivicko klausimą, ar tiesa, kad vartojo brangiausią narkotiką kokainą ir dėl to jį kankino veido traukuliai? Aštrūs klausimai ir netikėti V. Uspaskicho atsakymai – jau šį trečiadienį 21.30 val. laidoje „Ginčas“ per Lietuvos ryto“ TV.