Pabėgėlių krizė: Lietuvą kiti pabėgėliai, manoma, pasieks jau po mėnesio

Europos migrantų krizė naujienų agentūros „Reuters” nuotraukose
Europos migrantų krizė naujienų agentūros „Reuters” nuotraukose
© SCANPIX/REUTERS
LNK
2016-02-07 08:04

Pabėgėlių perkėlimas į Lietuvą taip ir neprasideda. Pagal pernai rudenį parengtą preliminarų planą, per sausį į Lietuvą jau turėjo būti perkelti pirmieji 95 pabėgėliai. Sausis baigėsi, tačiau Lietuvoje kol kas apgyvendinta tik viena pabėgėlių irakiečių šeima. Kada bus atvežta daugiau pabėgėlių, nežino net pati Vidaus reikalų ministerija, vykdanti pabėgėlių atranką, mat ją perėjusių, be minėtos šeimos, esą kol kas nėra. O orams atšilus, prognozuojama, migrantų srautai Europai smogs dar stipriau – nes žiemą jiems keliauti buvo sudėtingiau. Tad gali būti, kad pabėgėliai nebebus iš stovyklų maloniaI kviečiami apsigyventi tam tikrose šalyse, o bus pradėti skirstyti po šalis pagal privalomą tvarką. Bet vidaus reikalų ministerija tvirtina, kad atsivežti migrantų neskuba ir neskubės, nes svarbiausia yra atsirinkti, patikrinti.

„Saugumas yra mūsų nacionalinis prioritetas, mes ir toliau atkakliai vykdysime saugumo patikrinimus. Jeigu būtų keičiamas tarybos sprendimas ir Lietuva negalėtų vykdyti saugumo patikrinimų, tai tuomet gali būti, kad VRM sunkiai matys galimybę žmones atsivežti, nes VRM visada akcentuodavo, kad žmonės gali būti atvežti tik tuomet, kai kruopščiai bus atliktas saugumo patikrinimas“, - sakė VRM viceministras.

Galbūt kiti pabėgėliai Lietuvą pasieks jau po mėnesio, bet kiek – neįvardijama, tik sakoma, kad tai mažas skaičius. Žmogaus teisių sargai Lietuvos griežtas atrankas kritikuoja, esą į kiekvieną pabėgėlį žiūrima kaip į potencialų teroristą. O jeigu perkėlimas ir toliau vyks tokiais tempais, Lietuva kvotos neužpildys.

Anot vidaus reikalų ministerijos, vis daugiau šalių kalba apie pabėgėlių politikos keitimą: reikėtų finansuoti trečiąsias šalis, kad pabėgėliai galėtų ten ir įsikurti ir ne visi veržtųsi į Europą.

reklama