Lietuvos parlamentarų kelionės – nuo Japonijos iki JAV

L. Graužinienė
L. Graužinienė
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2016-02-03 11:37

Baigiantis ketverių metų parlamentarų kadencijoms, prasidėjo politikų kelionės po visą pasaulį. Štai pirmasis Seimo pirmininkės pavaduotojas Vytautas Gapšys išskrido į Niujorką.

„Aš, kadangi esu tarpparlamentinės sąjungos grupės Lietuvoje pirmininkas, kiekvienais metais yra organizuojami klausymai parlamentarams. Įvairios temos būna, kuriose susirenka tarpparlamentinės sąjungos nariai kartu su Jungtinių Tautų įvairiais atstovais“, – kalbės politikas.

Žurnalistų paklaustas, kiek kartų lankėsi Niujorke, politikas sakė, kad suskaičiuoti būtų sunku: „Tikrai nevedu tos statistikos. Bet esu dalyvavęs ir praeitoje kadencijoje su tuo metu Seimo pirmininke Irena Degutiene, ir su Vydu Gedvilu komandiruotėje. Taip pat ir su šeima nuskridę atostogų tikslais buvome, ne kaip komandiruotėje.“

Praėjusiais metais parlamentarai skraidė itin daug. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė lankėsi Ukrainoje, Briuselyje, JAV. O netrukus keliaus ir į Japoniją.

Seimo narys Domas Petrulis buvo Vašingtone ir Majamyje, o Mečislovas Zasčiurinskas penkias dienas dalyvavo gyvulininkystės parodoje „Iran Plex 2015“ Irane.

Tačiau tokios kelionės atrodo įtartinos buvusiai ministrei Rasai Juknevičienei: „Čia man labiau panašu į turizmą, mano visos komandiruotės susijusios su NATO.“

R. Juknevičienė – viena didžiausių keliauninkių Lietuvos parlamente. Politikė aktyvi NATO asamblėjų ir konferencijų dalyvė.

Tačiau iš visų kelionių labiausiai įstrigo įspūdžiai Tokijuje – pro savo autobuso langą R. Juknevičienė matė Japonijos imperatoriaus langą, už kurio buvo ir pats imperatorius.

Anot R. Juknevičienės, Seimo nariai kelionėms dažniausiai renkasi ekonominės klasės skrydžius: „Žiūrim bilietų kainas, skrendame ekonomine klase, kuri yra pigiausia.“

Vienintelis Seimo narys Stasys Brundza per šią kadenciją niekur nekeliavo. Buvęs lenktynininkas sako, kad per gyvenimą yra apkeliavęs daug pasaulio: „Aš per gyvenimą tiek prisivažinėjęs, kad man nelabai ir reikia. Tiesa, prašysiuos į Briuselį pas transporto komisarę, kuri čia buvo, Lietuvoje, nes aš manau, kad yra visa eilė problemų.“

Daugiau apie politikų kelionės žiūrėkite šį trečiadienio vakarą, 19 val. 30 min., laidoje „KK2“ per LNK.

Lietuvos parlamentarų kelionės – nuo Japonijos iki JAV

L. Graužinienė