Seimūnų laukiančios komandiruotės: nuo Gruzijos ir Izraelio iki JAV ar Taivanio

Seimo posėdis
Seimo posėdis
© Dmitrijus Radlinskas
ELTA
2016-01-05 07:22

Nors metai dar tik prasidėjo, parlamentarai iš Seimo valdybos jau iškaulijo keliolika komandiruočių į užsienį. Bus keliaujama nuo Gruzijos iki Izraelio, nuo Taivanio iki JAV, rašo „Vakaro žinios“.

O ko čia nekeliauti? Juk tai paskutiniai šios Seimo kadencijos metai, o, prasidėjus 2016-iesiems, komandiruočių biudžetas pilnutėlis, tad galima jį patuštinti. Kai kurie politikai išsiprašė į užsienį ne už mokesčių mokėtojų pinigus, tačiau keliasdešimt jų nepasididžiavo kaulyti komandiruočių, apmokamų biudžeto lėšomis.

Pavyzdžiui, Arminas Lydeka bei Emanuelis Zingeris jau turi užsigarantavę kelionę net kovo mėnesiui. 12–16 dienomis jie lankysis Vokietijos sostinėje Berlyne. Oficiali priežastis – dalyvavimas konferencijoje, skirtoje kovai su antisemitizmu.

Vasario 28–kovo 5 dienomis po Japoniją pasivažinės Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, parlamentarės Dangutė Mikutienė ir Irena Šiaulienė. Vasario 24–27 dienomis Austrijos sostinę Vieną turės galimybę aplankyti A. Lydeka, Algirdas Sysas ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Povilas Gylys ir Gediminas Kirkilas vasario 15–17 dienomis lankysis Londone, Benediktas Juodka vasario 8–10 dienomis – Bulgarijoje.

Šiuo metu žinomos komandiruotės, kurias šių metų pradžiai palaimins Seimo valdyba, toli gražu ne visos. Mat ji posėdžiauja kone kiekvieną savaitę. Ir palaimina gerokai daugiau nei pusę visų parlamentarų prašymų pakeliauti.

reklama