Į Švediją vykęs lietuvis be statybinių medžiagų vežė ir 11 tūkst. litrų degtinės

Alfa.lt
2015-12-14 14:20

Muitinės pareigūnai gruodžio 5-ąją, užkirto kelią mėginimui neteisėtai į Švediją išvežti apie 11 tūkst. litrų degtinės. Nelegalų alkoholį slapta mėgino pervežti statybines medžiagas krovininiu vilkiku gabenęs Lietuvos pilietis.

Penktadienio vakarą, apie 19 val. Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai Tarptautinėje jūrų perkėloje patikrino krovininį vilkiką „Scania“, kuriuo į Švediją tariamai buvo gabenamos statybinės medžiagos. Nervingas vairuotojo A. K. elgesys pareigūnams sukėlė įtarimų, kad be oficialiai deklaruoto krovinio – metalo konstrukcijų, stogo dangos, dažų, klijų ir kt. statybinių medžiagų, vilkike gali būti slepiamas ir neteisėtas krovinys. Malkų įlankos jūrų uosto poste patikrinus „Scania“ rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad muitininkai neveltui sustabdė mašiną – joje, be legalaus krovinio, buvo paslėpta ir 11 tūkst. litrų degtinės. Dalis svaigalų buvo išpilstyta į plastikines 5 l talpos pakuotes su užrašu „Jelzin“, dalis – į litrinius degtinės „Smirnoff“ butelius. Visos talpos buvo be banderolių, tad muitinės pareigūnai įtaria, kad degtinė gali būti falsifikuota.

Ten pat rasta ir apie pusantro šimto butelių įvairių alkoholinių gėrimų su lietuviškomis banderolėmis: „Grant's“, „Jameson“, „Jack Daniel's“, „Jagermeister“, „Balantines Fines't“ ir kt.

Neteisėtai vežtas alkoholis buvo sulaikytas, svaigalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 107 tūkst. eurų. Sulaikytas ir 54 tūkst. eurų vertės vilkikas. Pats vairuotojas A. K., kuris tikino nieko nežinojęs apie neteisėtą alkoholį, po apklausos buvo paleistas.

MKT Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokurorai.

Šių metų rugpjūtį muitinės pareigūnai Panevėžio apylinkėse sulaikė iš Latvijos važiavusį mikroautobusą „Mercedes-Benz“, kuris vežė 29 dėžes 348 vnt. 1 l talpos butelių – akcizo ženklais nepažymėtos degtinės „Smirnoff“.

Į Švediją vykęs lietuvis be statybinių medžiagų vežė ir 11 tūkst. litrų degtinės

Į Švediją vykęs lietuvis be statybinių medžiagų vežė ir 11 tūkst. litrų degtinės
+2