Opozicijos perspėjimas dėl Žemaitaičio

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2015-12-08 13:23

„Tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio paskyrimas į Seimo delegaciją NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) susilpnins Lietuvos pozicijas šioje organizacijoje, teigia Seimo opozicija.

R. Žemaitaičio kandidatūrai prieštaravę konservatoriai tvirtino, kad prokremlišką poziciją ne kartą dėsčiusiam Seimo nariui bus sunku išreikšti oficialią Lietuvos nuomonę.

„Informacija, susijusi su NATO, yra perdėm peršviečiama, kad žmogus, pareiškęs Kremliui artimą nuomonę, o po to tapęs delegacijos vadovu, nesukeltų įtarimų, ypač dabar, kai Lietuvai taip reikia NATO partnerių solidarumo ir paramos, pritarimas kandidatūrai, kuri kelia abejonių, o gal net ir blogiau, susilpnins Lietuvos pozicijas ir susilpnins jos saugumą“, – antradienį Seime sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Antradienį Seimas R. Žemaitaitį paskyrė NATO PA delegacijos nariu vietoj atsistatydinusio liberalo Andriaus Mazuronio. Ketinama jį skirti ir šios delegacijos vadovu, tačiau opozicijos prašymu dėl to padaryta pertrauka iki kito Seimo posėdžio.

Konservatorius Audronius Ažubalis teigė, kad „tvarkiečio“ negalima skirti į Seimo delegaciją, nes „jo nuomonė iš principo sutampa su Kremliaus nuomone, o ne su Lietuvos valstybės, visų partijų pasirašyto susitarimo dėl užsienio politikos nuomone“.

„Bet jo nuomonė nesutampa su mūsų partnerių ES ir NATO nuomone dėl Krymo aneksijos ir okupacijos, dėl Kremliaus agresijos Ukrainoje. Tai, gerbiamieji, kaip atrodys Lietuvos delegacija ir kaip reikės ponui Žemaitaičiui kalbėti Lietuvos delegacijos vardu? Susidvejinant? Ar kalbėti tai, ką jis iki šiol kalbėjo?“ – klausė A. Ažubalis.

„Jeigu norime, kad Lietuva atrodytų dviprasmiškai šioje nelengvoje tarptautinėje situacijoje ir būtų kalbama tai, kad tinka Rytams, bet tai, kas neatitinka mūsų gyvybinių interesų, galite balsuoti už“, – pridūrė jis.

Politiko teigimu, partneriai netruks išsiaiškinti R. Žemaitaičio pažiūras, nes internetinė paieškos sistema „Google“ visagalė.

Seimo Darbo partijos frakcijos narė Larisa Dmitrijeva ragino parlamentarus liautis įtarinėti vieniems kitus dėl tariamų nuodėmių.

„Kodėl mes visada įtarinėjame žmones? Čia yra Seimo narys, kuris prisiekė Lietuvos Konstitucija, prisiekė būti padoriu, normaliu žmogumi ir Seimo nariu. Kodėl mes visada įtariame visus dėl Kremliaus ir pan.?“ – teigė ji.

Pernai Seimui svarstant rezoliucijos projektą dėl padėties Ukrainoje, Seimo Ekonomikos pirmininkas R. Žemaitaitis pasiūlė iš rezoliucijos išbraukti žodžius, kad Lietuvos Seimas nepripažįsta referendumo dėl Krymo atsiskyrimo nuo Ukrainos. Jis taip pat siūlė, kad į valdžios formavimą Ukrainoje būtų įtraukti ir prorusiškų jėgų atstovai, kaip opozicija buvo sutarusi su buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi prieš jam pabėgant iš šalies.

A. Mazuronis iš Seimo delegacijos NATO PA vadovo pareigų atsistatydino lapkričio pradžioje, kai Seimo valdyba neišleido jo į Briuselį dalyvauti NATO-Ukrainos komisijos posėdyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.