Dėl dainos su Girmante į Lietuvą atvyko džiazo atlikėjas Kenny Wesley

Girmantė Vaitkutė ir Kenny Wesley
Girmantė Vaitkutė ir Kenny Wesley
© Renatos Apanavičienės nuotr.
Alfa.lt
2015-12-03 15:28

Šiandien Lietuvoje vieši vienas profesionaliausių džiazo atlikėjų, multiinstrumentalistas amerikietis Kenny Wesley. Į Lietuvą jis atvyko neatsitiktinai – čia jis kartu su lietuvių atlikėja Girmante įrašinėja naują Funk/Soul stiliaus dainą.

„Girmantė – viena puikiausių vokalisčių, kokias esu girdėjęs pastaruoju metu. Jos talentas – begalinis“, – tvirtina Kenny.

Kenny Wesley

K. Wesley – dainų autorius, pianistas ir atlikėjas. Be to – lingvistas, laisvai kalbantis penkiomis kalbomis. Vyro biografijoje puikuojasi du pripažinti projektai, vienuolika Vašingtono Muzikos Apdovanojimų (Washington-Area Music Awards) nominacijų, bendradarbiavimas su žymiausiais muzikantais ir gausybė aukščiausio lygio pasirodymų pasaulinėse scenose, tarp kurių ir garsusis Montro fesivalis, kuriame Wesley 2013-taisiais metais laimėjo antrąją vietą.

Kenny dainos, kuriose susilieja džiazo, funk, klasikinės ir liaudies muzikos elementai, ne tik grojamos radijo stočių, bet ir naudojamos filmuose ir televizijoje.

Specialiai Girmantei ir Kenny dainą kūrė amerikiečių kompozitorė Angela Johnson, jau 20 metų besisukanti Amerikos ir pasaulio muzikos rinkose. Pasaulyje ji vertinama kaip stipri kūrėja ir atlikėja, savo kūryba paliečianti svarbias visuomenei temas – nuo vidinių išgyvenimų bei jausmų iki politikos ar socialinės gerovės.

Šį kartą kompozitorė pasirinko neišsemiamą ir vis iš naujo atrandamą temą – meilę. Patys atlikėjai džiaugiasi bendru darbu bei daina ir tvirtina, kad nujaučia jos sėkmę.

„Manau, jog daina turi didelį potencialą. Man ji labai patinka! Labai įdomu dirbti su atlikėju iš užsienio. Atmosfera – puiki. Kenny išties labai linksmas ir nuoširdus žmogus“, – sako Girmantė.

Komplimentų negaili ir Kenny. „Girmantės vokalas kūriniui suteikia naujų spalvų ir dėl to ji tampa ypatinga. Tikiuosi, jog ši daina užkariaus topus“, – juokiasi atlikėjas.

Kūrinys klausytojus pasieks jau greitai, o Girmantė ir Kenny turi ir daugiau gerų žinių klausytojams Lietuvoje. Pavasarį šie du savo srities profesionalai žada surengti koncertinį turą keliuose Lietuvos miestuose, kur klausytojai galės išgirsti populiariausias Girmantės bei amerikiečio, tarptautinių konkursų laureto K. Wesley dainas.

Dėl dainos su Girmante į Lietuvą atvyko džiazo atlikėjas Kenny Wesley

Girmantė Vaitkutė ir Kenny Wesley