Lietuviai bando užkariauti išskirtinę garso aparatūros rinką

LNK
2015-11-29 08:17

Lietuviai bando užkariauti išskirtinę rinką – gamina ir parduoda itin brangią garso aparatūrą. Štai vienas kaunietis, pardavė namą, o pinigus išleido garso kolonėlėms kurti. Dabar laukia kol jas kas nors nupirks daugiau nei 100 tūkst. eurų kainuojančią produkciją.

Česlovo Paplausko sukurto kolonėlės pakrikštintos „Nidos“ vardu. Penkis tokių kolonėlių komplektus kaunietis kūrė savo šešiasdešimtmečiui. Vieno klausosi pats, kitus keturis parduoda.

Kaina įspūdinga, tačiau ji – už įdėtą darbą. Vien konstruojant šį ruporą, padaryti penki prototipai iš skirtingų medžiagų, vienas jų - iš betono.

Česlovui Paplauskui ne tik teko rasti tinkamas medžiagas, bet ir sukurti įrangą kolonėlėms gaminti, mat pirkti tinkamos pakankamai nerado.

Kad finansuotų visą šį darbą Kauniečiui teko parduoti namą.

Kaunietis ne vienintelis Lietuvoje gaminantis audio aparatūrą. Štai Molėtuose daromi stiprintuvai paremti kone šimto metų senumo technologija – garsui stiprinti čia naudojami ne tranzistoriai bet lempos.

Specialistai lietuvių kuriamos audio aparatūros nurašyti neskuba. Esą šalyje daug talentingų inžinierių, o kai jie išmoks ne tik gaminius kurti, bet ir pardavinėti, lietuviškos firmos gali tapti garsios pasaulyje.

Skaičiuojam kad šiuo metu tarptautinėse rinkose aktyviai dirba 5 ar 6 gamintojai iš Lietuvos. Panašu, kad prie jų netrukus prisijungs dar du.

Šiuo metu Lietuvoje gaminamas kolonėlės, patefonai, stiprintuvai, jungiamieji laidai. Būna ir unikalių techninių sprendimų - „Nidos“ kolonėles kūręs kaunietis vieną užpatentavo, o lempinius stiprintuvus gaminantis molėtiškis vaizdo stiprinimo lempomis technologiją pritaikė garsui.