Balio saloje lietuviui įsiminė dalyvavimas šokių ritualuose

Jacob Laukaitis
Jacob Laukaitis
  © Youtube.com

Naujienų portalas Alfa.lt jau rašė apie lietuvį Jacobą Laukaitį, kuris ryžosi atskalūniškai kelionei motociklu po Balkanų šalis. Per šią kelionę J. Laukaitis įveikė 8 tūkst. kilometrų atstumą.

Šį kartą vaikinas dalijasi savo įspūdžiais apie kelionę po Balio salą.

Kas labiausiai įsiminė? Nustebino?

Balio salos vaizdai (galima rasti visko nuo milžiniškų kalnų ir ežerų, vandenyno iki įspūdingų ryžių laukų bei šventyklų); kultūra – labai draugiški, nuolankūs ir šilti žmonės; veiklos saloje – plaukiojimas jachtomis, nardymas, plaukiojimas banglente, važinėjimas motociklais, dalyvavimas šokių ritualuose ir daugelis kitų dalykų!

Kokia vyrauja flora, fauna?

Šiltas – idealus ryžiams augti – klimatas. Labai daug augalijos – vešlių lapuočių augalų, daug skirtingų spalvų gėlių, pilna palmių.

Koks maistas / vietos virtuvė?

Vietos virtuvė stipriai panaši į malaizietišką. Vyrauja ryžiai ir mėsos patiekalai. Tradiciškiausias vadinasi Nasi Goreng (lt. kepti ryžiai). Tai kepta vištienos kojelė su ryžiais, pupelėmis ir krabų paplotėliu. Pilna tropinių vaisių, pavyzdžiui, kokosų, mangų, drakono vaisių ir kt.

Kadangi sala stipriai turistinė, galima rasti įvairių virtuvių – nuo indiškos iki vietnamietiškos ar turkiškos.

Kokie yra vietiniai žmonės?

Sakyčiau, labai draugiški, nuolankūs, šilti. Kadangi dabar jau galiu nemažoje dalyje situacijų susišnekėti su žmonėmis, atsivėrė daug galimybių pabendrauti su gyvenančiais visiškai atokiose vietose, susirasti įdomių draugų ir dalyvauti pokalbiuose su vietiniais.

Kokių buvo sunkumų?

Įspūdingų nepatyriau. Buvau susidūręs su sveikatos problemomis, kurias spręsti nebuvo paprasta, tačiau lyg ir pavyko. Be to, viskas Balio saloje man labai tinka ir patinka.