Socialinio projekto dalyviai įrodys, kad visų pasaulis gali būti spalvotas

Paroda „Mano spalvotas pasaulis“
Paroda „Mano spalvotas pasaulis“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-10-12 10:50

VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ spalio 13–31 dienomis veiks paroda „Spalvotas pasaulis“. Parodos atidarymas – spalio 13 d. 17 val.

,,Mano spalvotas pasaulis” - tai socialinio meno projektas, kuriuo siekiama parodyti, kad neįgalieji taip pat kūrybingi ir gali dalyvauti įvairiose veiklose kartu su sveikaisiais, plėtoti dialogą tarp dalyvių, užmegzti naujus kontaktus, dalintis idėjomis, žiniomis, įgūdžiais ir vertinimais.

Projekto eigoje neįgalieji buvo supažindinti su komponavimo, piešimo, tapymo ant audinių, audimo staklėmis, mezgimo, vėlimo, siuvinėjimo, siuvimo, drabužių kūrimo būdais. Menininkai profesionalai neįgaliųjų piešinius ir technologinius medžiagų bandymus pritaikė šiuolaikiškų drabužių ir aksesuarų prototipų kūrimui. Vienas iš projekto siekių – sukurti drabužių ir aksesuarų prototipų kolekciją „Spalvotas pasaulis“ masinei gamybai.

Parodoje eksponuojami neįgaliųjų ir menininkių sukurtos medžiagos, eksperimentiniai drabužių modeliai, aksesuarai. Taip pat pristatoma projekto video dokumentacija ir video darbas „Drugelių gaudymas“. Parodoje meninėmis priemonėmis diskutuojama apie proto ir psichikos negalią turinčių žmonių statistikos pokyčius ir tendencijas Lietuvoje.

Projekto organizatorės ir idėjos autorės VDA prof. Eglė Ganda Bogdanienė ir dr. Prof. Jolanta Vazalinskienė. Projekto kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Viešoji įstaiga dienos centras „Mes esame“ lankytojos Aleksandra Stankevič ir Rasa Andriuškevičiūtė, užimtumo specialistė Laima Kazlauskaitė, profesijos mokytoja Irena Važnevičiūtė ir Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centro mokinės, profesijos mokytoja ekspertė Irena Seniūnienė, vyr. profesijos mokytoja Jūratė Laučienė.

Projektas tęsia nuo 2005 VDA inicijuotų meno išplėstame socialiniame kontekste projektų seriją.

VDA galerija „Artifex“ (Gaono 1, Vilnius)

Dirba antradieniais–penktadieniais 12–18 val., šeštadieniais 12–17 val.

Socialinio projekto dalyviai įrodys, kad visų pasaulis gali būti spalvotas

Paroda „Mano spalvotas pasaulis“