Netikėti tyrimų rezultatai: rūkymas nepadeda įveikti streso

Rūkymas
Rūkymas
  © Fotodiena.lt

Pasirodo, nerūkantys būna laimingesni už rūkančius ir rečiau serga depresija. Kodėl taip yra, atskleidė britų mokslininkų tyrimai. Jie bandė išsiaiškinti, ar rūkymas tikrai padeda įveikti stresą.

Jeigu jūs kaip nerūkantys paklaustumėte rūkančiųjų, kodėl jie griebiasi cigaretės, sulauktumėte įvairių atsakymų. Dažniausiai jie nurodytų priežastį, jog taip bando įveikti stresą ir ieško atsipalaidavimo būdo.

Britų mokslininkai nustatė, kad rūkymas iš tiesų daro visai priešingą poveikį, nei tikisi šio žalingo įpročio neatsisakę žmonės.

Nerūkantys būna psichiškai stipresni

Atlikdami tyrimus britų mokslininkai lydėjo rūkančiuosius jų kelyje nerūkymo link. Vidutinis tiriamųjų asmenų amžius buvo 44 metai. Visi jie per dieną surūkydavo nuo 10 iki 40 cigarečių. Mokslininkai apklausė juos prieš sprendimo atsisakyti šio žalingo įpročio priėmimą, metimo rūkyti laikotarpiu ir po jo, kaip jie jaučiasi. Visi metę rūkyti prisipažino, kad jaučiasi laimingesni ir mažiau linkę į depresijas.

Rūkymas skatina depresiją

Tie tyrimo dalyviai, kurie sugebėjo ilgam laikui mesti rūkyti, buvo mažiau linkę į depresijas, rečiau patirdavo baimę, nerimą, lengviau susidorodavo su stresu. Net tie žmonės, kurie prieš dalyvavimą tyrime turėjo mentalinių problemų, po eksperimento prisipažino, kad jų psichinė būklė pagerėjo.

Mokslininkai paneigė paplitusią nuomonę, kad rūkymas padeda atsipalaiduoti ar įveikti stresą. Pagal tyrimų rezultatus nerūkančiųjų psichinės sveikatos būklė smarkiai pagerėjo lyginant su rūkančiaisiais, kuriuos dažniau kankina depresinės būsenos.

Motyvacija: jeigu rūkote ir norite atsikratyti šio žalingo įpročio, tai ryžkitės. Tokiu būdu ne tik išgelbėsite plaučius, pataisysite savo fizinę sveikatą, bet ir psichinę būklę.