​Melancholiškam rudeniui – kitoks grupės „D‘mask“ skambesys

Grupė „D‘mask“
Grupė „D‘mask“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-10-02 10:56

Praeitą savaitę LRT OPUS studijoje pristačiusi muzikinę naujieną – dainą „Full of you“ – alternatyviosios muzikos grupė „D‘mask“ jau kraunasi aparatūrą į savo koncertus Lietuvoje. Dar neseniai debiutante vadinta grupė sparčiai skinasi kelią į melomanų širdis. Metų pradžioje vieną po kitos pristatęs net tris dainas ketvirtukas vasarą atsidėjo muzikos festivaliams, tačiau rudenį šturmuoja su naujausia kūryba.

„D‘mask“ gerbėjai jau pirmuose naujos dainos akorduose gali išgirsti kitokį skambesį. Grupės įkūrėja ir vokalistė Liana Sapegina sako, kad šiemet prasidėjusiame naujame muzikinės kūrybos etape muzikantai nevengia eksperimentuoti. Seniau groję alternatyvųjį roką, dabar „D‘mask“ savo kūryboje komponuoja indie ir elektroninės muzikos garsus. Naujausiame kūrinyje nuo pat pradžių elektrinė gitara švelniai flirtuoja su kitų instrumentų kuriamais muzikos skambesiais. Kartu jie kuria paslaptingą preliudiją kūrinio pabaigai.

„Šios dainos su niekuo nesupainiosi, nes ji neatkartoja kelių populiariausių akordų, pagal kuriuos paprastai kuriami vienos dienos hitai. Mums teko nemažai padirbėti prie šios dainos, kad galėtume ją pristatyti savo muzikos gerbėjams ir plačiai visuomenei“, – apie grupei būdingą perfekcionizmą pasakoja Audrius Pakšys. Daina prasideda ramiais, melancholiškais skambesiais, tačiau kūrinio viduryje – netikėtas etiudas. Ramybę sudrumsčia vis labiau stiprėjantis vokalistės balsas, perteikiantis ilgesingos meilės jausmus. Nors daina yra apie meilę, svarbiau čia ne pati tema, o kaip jausmai atiduodami klausytojui.

Grupės sąskaitoje yra ir lietuviškų dainų, tačiau dauguma jų anglų kalba. Ne išimtis – ir „Full of you“. L. Sapegina sako, kad sukūrus pirmą dainą angliškai, savaime išsirutuliojo ir visos kitos dainos ta pačia kalba. „Savo dainomis norime pasiekti ir lietuvius, ir Lietuvoje gyvenančius užsieniečius“, – teigia L. Sapegina. Grupė organizuoja koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose ir muzikos festivaliuose, tačiau neatmeta galimybės pasirodyti ir užsienio scenose.

Juo labiau, kad šiemet „D‘mask“ gerai sekėsi nacionaliniuose muzikos konkursuose, kuriuos organizavo „Granatos LIVE“, „LRT OPUS“. Muzikantai užsirekomendavo ne tik tarp alternatyviosios muzikos klausytojų ir kūrėjų, bet ir buvo pastebėti festivalių organizatorių. Vieni iš jų pakvietė grupę LRT studijoje nufilmuoti dainą, kuri bus rodoma spalio mėnesį, o Sakalas Čumačenko LRT OPUS studijoje tardė grupės narius apie naują dainą ir artimiausius planus.

Tad kol vieni po intensyvios savaitės darbų toliau atiduoda savo jėgas linksmybių maratonui, „D‘mask“ kviečia pasinerti į melancholiškus rudens vakarus. Kai lauke šaltas vėjas kutena skruostus, o spalvoti lapai kuria neapsakomo grožio peizažą – ausinuke skambanti daina „Full of you“ tikrai smagiai įtrauks į jausmingų prisiminimų sūkurį.

[youtube:id=fDaG8-o2q5A&feature]

​Melancholiškam rudeniui – kitoks grupės „D‘mask“ skambesys

Grupė „D‘mask“