Interviu su „Vogue“ dirbusia ir lietuviškų šaknų turinčia australe – apie šlovę ir grįžimą į Lietuvą

Ebony Bizys ir jos knygos
Ebony Bizys ir jos knygos
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-09-26 13:41

Vilniaus senamiestį ji apžiūrinėja kaip tikra japonė - nuolat įamžina akimirkas fotoaparatu, tačiau pati jaučiasi kaip namo grįžusi lietuvė. Trisdešimt šešios valandos. Keturi skirtingi lėktuvai. Ebony Bizys, populiarioji blogerė, geriau žinoma kaip „Hello Sandwich“, pagaliau aplankė taip pasiilgtą Lietuvą.

Japoniją pratinosi devynerius metus

Ebony seneliai iš tėčio pusės kilę iš Lietuvos, tačiau ji pati gimė Australijoje. Čia talentinga moteris vienuolika metų dirbo garsiajame „Vogue Living“. Nors veikloje iššūkių netrūko, tačiau likimas jai jau ruošė didelius pokyčius. Kartą pamatytas japoniško stiliaus reklaminis „United Colors of Benetton“ lankstinukas, išgirstas draugo pasakojimas apie tekančios saulės šalį ir kitos palankiai susidėlioję aplinkybės - visa tai įkvėpė atversti naują gyvenimo puslapį. Energija trykštanti ir nuolat besišypsanti Ebony įsimylėjo Japoniją taip, kad kasmet ten praleisdavo devynerius metus iš eilės po mėnesį. Taip moteris pratinosi savo svajonių šalį tol, kol pagaliau apsisprendė ten apsigyventi.

Sumuštinis iš Tokijo gyvenimo

Tokijuje jau penkerius metus gyvenanti Ebony sako dar nenorinti grįžti namo. „Mano mama vis bijo, kad įvyks žemės drebėjimas“,- ranka linksmai numoja moteris. Ebony čia dar ir dabar pastebi japonams įprastai atrodančius kasdienybės reiškinius. Ją įkvepia kiekviena smulkmena - žymioji blogerė nusijuokia, kad netgi šiukšlės čia atrodo įdomiai. „Aš taip myliu Japoniją!“,- prisipažįsta Ebony,- „Tai lyg gyvenimas fantazijos burbule“. Supermarketai, daiktų įpakavimai, kasdieninės rutinos smulkmenos - tai lyg skaniausias sumuštinis, kuris negali nepatikti. Ebony pasakoja, kad jos slapyvardis gimė tiesiog kaip smagi lengvai įsimenanti asociacija su Japonijoje pamėgta „Hello Kitty“ ir dažnai girdima fraze - „Lets lunch“ (liet. „pietaukime“). Po išradingu slapyvardžiu slepiasi smalsi stebėtoja su įspūdingu kuodu ant galvos ir raudonai dažytomis lūpomis.

Knygos pelnė tarptautinę šlovę

Be rašymo ir kūrybos gyventi negalinti menininkė visas savo, kaip nuolat aplinką tyrinėjančios užsienietės, patirtis 2009 m. pradėjo kelti į blogą „Hello Sandwich“. Stilingai ir nuotaikingai pasakojamos istorijos netrukus sulaukė didžiulio dėmesio. Kilo poreikis parašyti knygą, todėl Ebony priėmė japonų leidyklos „BNN“ pasiūlymą ir nuo tada yra žinoma daugelyje pasaulio šalių. Jos leidinius ypač malonu paimti į rankas: knygos nuostabiai iliustruotos ir aprašytos, jose gausu patarimų, kaip papuošti savo namus japonišku stiliumi, kaip patiems pasigaminti jaukių dekoro smulkmenų. Ebony džiaugiasi, kad jos mylima veikla sekasi ir žmonės knygas tiesiog graibsto - jos jau išleistos net penkiomis kalbomis. Naujausias jos darbas - „Hello Tokyo“ jau keliauja į Japonija besižavinčių gerbėjų lentynas. Ebony ne tik pristatinėja savo knygą, tačiau ir veda kūrybines dirbtuves - bilietai į juos tiesiog tirpte ištirpsta.

Ateities planuose - grįžti į Lietuvą

Ebony giliai atsidūsta paklausta, ar dar ketina grįžti į savo protėvių žemę ir prisipažįsta, kad ši kelionė jai buvo ypatingai jausminga. „Gal kas galėtų man pasiūlyti čia darbą?“- staiga surimtėja ji ir vėl pradeda garsiai juoktis. Paskutinį kartą moteris čia lankėsi, kai jai buvo vos aštuoniolika, todėl prisiminimai jau buvo ganėtinai išblukę. Ebony sako galvojanti apie lietuvių pilietybės gavimą - tada ji čia užsuktų dažniau. Tūkstančius gerbėjų turinti blogerė, paklausta apie ateities planus, pamini net keletą jų. „Hello Sandwich“ ketina išleisti dar vieną „skanią“ lyg sumuštinis knygą ir taip pat nori sukurti mobiliąją aplikaciją artėjančios olimpiados Tokijuje svečiams. Ebony plačiau papasakos apie savo gyvenimo patirtį Japonijoje ir pademonstruos, kaip patiems pasigaminti mielų smulkmenų jau šį savaitgalį, rugsėjo 26-27 d. vyksiančiame „nowJapan“ festivalyje LITEXPO.

Interviu su „Vogue“ dirbusia ir lietuviškų šaknų turinčia australe – apie šlovę ir grįžimą į Lietuvą

Ebony Bizys ir jos knygos
+1