Naujos meno erdvės „MIŠKE“ pristatyme – išskirtinis Jazzu pasirodymas ir garsūs svečiai

Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas
Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas
  © Akvilė Petraitytė

Pačioje sostinės širdyje, prie apleistų sostinės Sporto rūmų, įsikūrė netradicinė meno ir koncertų erdvė „MIŠKAS“. Rugsėjo 21 dieną, pirmadienį, šį unikalų projektą atidarė charizmatiškosios atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu koncertas.

Lietuvos scenos lakštingalos pasirodymui betono džiunglių apsuptyje sužaliavęs netradicinis jūriniais konteineriais aptvertas miškas suteikė ypatingos mistikos ir magijos.

„Man visada patinka koncertuoti išskirtinėse vietose, kurios savaime padiktuoja nuotaiką, – sakė J. Arlauskaitė-Jazzu. – Sporto rūmai man siejasi su tiek daug prisiminimų... Labai gaila, kad ta erdvė nebefunkcionuoja taip, kaip anksčiau... Todėl labai smagu, kad kažkas imasi iniciatyvos kažkuria prasme atgaivinti istoriją! Taip pat šį vėsoką ir darganotą rudenį atvežti mišką į patį miesto centrą – betono džiunglėse išaugina mišką! Esu dainavusi įvairiose netradicinėse vietose, tačiau tokioje – tikrai niekada.“

Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas

Klausytojai išgirdo Leono Somovo ir Jazzu žymiausias dainas, tik šį kartą – kitokius jų variantus. Išskirtiniame koncerte skambėjo ne tik savo kūrybos, bet ir kitų kompozitorių, atlikėjų kūriniai, kurie turi ypatingą reikšmę pačiai atlikėjai.

Betono džiunglių apsuptyje ošiantį mišką savo rankomis sukūrusi landšafto dizainerė Renata Mikailionytė prisipažino, kad kurdama netradicinę erdvę ji siekė, kad ypatingai pasijustų ne tik žiūrovai, bet ir dainininkai. „Labai stengiausi, kad ši mistiška aplinka suteiktų visiškai kitokį jausmą, kuris kažkur nuneštų“, – prisipažino neįtikėtiną faktūrų, spalvos, geoplastikos žaismą 260 kvadratinių metrų plote sukūrusi R. Mikailionytė.

Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas

Dėl ribotos „MIŠKE“ erdvės buvo ribojamas ir žiūrovų skaičius. Į išskirtinės meninės erdvės atidarymą susirinko keli šimtai žmonių. Unikaliu projektu susidomėjo ir būrys garsių pramogų, kultūros ir verslo pasaulio atstovų. Renginyje apsilankė Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Aistė Paškevičiūtė, Karolina Liukaitytė, Arvydas Anušauskas su žmona, Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė su vyru Mykolu Vildžiūnu, Oskaras Koršunovas, Monika Dirsytė, Eglė Daugėlaitė, Simona Paciukonytė su vyru Valdu Petreikiu, Agnė Grigaliūnienė su šeima ir daugelis kitų.

Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas

Jazzu koncerto klausytojai pirmieji išvydo „MIŠKE“ erdvę, kurioje rugsėjo 21–spalio 18 dienomis vyks kultūriniai renginiai, koncertai ir parodos.

Projekto „MIŠKE“ idėjos autorė Vaida Navickaitė pasakojo, jog šio projekto idėja gimė norint priartinti miesto žmogų prie gamtos, atkreipti dėmesį į modernius antrinio žaliavų panaudojimo būdus. Būtent todėl ši meno ir koncertų erdvė buvo sukurta iš septynių jūrinių konteinerių.

„Dienos metu tai bus ekspozicijų erdvė, kurioje eksponuojami įvairių sričių menininkų darbai. Vakarais „MIŠKE“ vyks akustiniai garsiausių atlikėjų koncertai“, – pasakojo viena iš organizatorių V. Navickaitė. Tuo metu, kai vyks parodos, lankytojus prie gamtos priartins ir muzikinis fonas. Netradicinėje erdvėje skambės M. K. Čiurlionio „Miškas“, Vidmanto Blažio gamtos ir paukščių garsų įrašai.

„Labai džiaugiamės, kad sulaukėme Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės palaikymo. Taip pat malonu, kad prie šio projekto prisijungė tokie išskirtiniai menininkai kaip „Elvyra Design“, I. Mrazauskaitė, broliai Ričardas ir Artūras Anusauskai, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Šorena, Alina Orlova, NIKO orkestras, Vidas Bareikis ir kiti žymus Lietuvos kūrėjai. Mūsų tikslas parodyti, kad miškas yra atviras visiems, todėl neabejojame, kad kiekvienas tikrai ras sau tinkantį ir patinkantį renginį“, – sakė renginio organizatorė Liucina Mackialo.

Dėl ribotos erdvės koncertų metu bus ribojamas klausytojų skaičius. Iš viso koncertų galės klausytis tik apie 300 žmonių. Todėl bilietus į renginius siūloma įsigyti iš anksto.

KONCERTAI

Rugsėjo 21 d. 19 val. atidarymo koncertas su Juste Arlauskaite-JAZZU

Rugsėjo 25 d. 19 val. Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (NIKO)

Spalio 2 d. 19 val. A. Anusauskas ir M. Grabštaitė

Spalio 8 d. 19 val. Alina Orlova su grupe

Spalio 9 d. 19 val. Šorena su grupe

Spalio 16 d. 19 val. Stipriai Kitaip

Spalio 18 d. 16 val. Uždarymo koncertas visai šeimai – karuselė su Giunter Percussion

Naujos meno erdvės „MIŠKE“ pristatyme – išskirtinis Jazzu pasirodymas ir garsūs svečiai

Laikinosios meno erdvės „MIŠKE“ atidarymas
+38