Zoologijos sodo augintinių nuotaikai pakelti – saulėgrąžų daigai

Muntis
Muntis
  © Kauno zoologijos sodo nuotr.
Alfa.lt
2015-09-16 14:05

Lietuvos zoologijos sodas rugsėjį į gyvūnų mitybos racioną įtraukė naują, labai neįprastą maistą – „žali žali“ saulėgrąžų bei liucernų daigus. Šiomis gėrybėmis jau mėgaujasi papūgos, vandeninės agamos, iguanos ir sausumos vėžliai, jų niekad neatsisakys ir linksmosios beždžionės.

„Daigai yra puikus papildas zoologijos sode gyvenantiems ropliams - vandeninėms agamoms, iguanoms, sausumos vėžliams. Gyvūnams saulėgrąžų daigai yra puikus vitamino E šaltinis, juose gausu reikalingų mikroelementų, kurie padeda gyvūnams augti, taip pat tinka jauniklių besilaukiantiems gyvūnams. Zoologijos sode mūsų ropliai nuolat gauna jau susintetintų vitaminų, tačiau galimybė tuos pačius vitaminus pateikti natūralia forma yra žymiai naudingesnė. Toks maistas itin tinkamas žiemos laikotarpiu“, - apie daigų naudą ropliams ir kitiems egzotiškiems gyvūnams pasakoja šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė.

Saulėgrąžų daigai tampa vienu mėgstamiausių beždžionių skanėstu. „Saulėgrąžų daigai puikiai tinka beždžionėms - daigų neatsisako didieji anubiai, juodagalviai kapucinai, mažosios perukinės tamarinos ir marmozetės. Šie žalumynai labai tinkami šaltuoju sezono periodu. Saulėgrąžų daigai yra natūrali ląsteliena, kurioje gausu vitaminų, kurie pagerina gyvūnų sveikatą, bet ir nuotaiką“,- įsitikinusi plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Šias gėrybes Lietuvos zoologijos sodui dovanoja jaunas verslas „žali žali“. „Mes su šeima esame dažni Zoologijos sodo lankytojai, todėl nusprendėme dalį savo produkcijos dovanoti Zoologijos sodo augintiniams. Gyvūnai suteikia daug teigiamų emocijų mums ir mūsų vaikams, tad norime jiems nors taip atsidėkoti. O gyvūnams, kaip ir žmonėms, šaltuoju metų periodu labai trūksta žalumos, kupinos vitaminų, mineralų ir įvairių mikroelementų“, - sako „žali žali“ įkūrėjai Vincas ir Indrė Benevičiai, nuo 2013-ųjų užsiimantys daigų auginimu. „Tiesa, viso zoologijos sodo neišmaitinsime, bet papūgoms ir vėžliams, tikimės, kad užteks“ – juokauja Vincas.

Birželį „žali žali“ sudalyvavę pasaulinėje parodoje Milane „Expo 2015” sudomino lankytojus iš įvairių pasaulio šalių. Nuo daigyklų ant palangės idėja, gimusi prieš dešimtmetį, peraugo į verslą – jau kone pusmetį jie per mėnesį užaugina net iki 100 kg saulėgrąžų daigų ir šis kiekis tik auga. Be saulėgrąžų daigų Benevičiai augina liucernos daigus, daigintas spindulines pupuoles, daigintus žaliuosius lęšius, o šį rudenį pristato ir šio sezono naujieną – ridikėlių daigus.

Lietuvos zoologijos sodo informacija