Klaipėdos politiko pasisakymai apie fašistinę valstybę gali jam brangiai kainuoti

V. Titovas
V. Titovas
  © LNK
ELTA
2015-09-09 14:40

Klaipėdos miesto savivaldybės nario Viačeslavo Titovo elgesį apsvarsčiusi Etikos komisija politiką įpareigojo viešai atsiprašyti už žodžius, kad Lietuva yra fašistinė valstybė. Komisija taip pat kreipsis į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, kad būtų nustatyta, ar tarybos nario elgesyje galima įžvelgti nusikalstamų veikų.

V. Titovo pasisakymų įvertinimą savivaldybės Etikos komisijoje inicijavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Kaip Eltai po posėdžio sakė Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė, V. Titovui taip pat rekomenduota ateityje laikytis politikams keliamų etikos reikalavimų. Pasak A. Staponkienės, sprendimus palaikė 8 komisijos nariai, 2 balsavimo metu susilaikė, dar 2 į posėdį neatvyko. Į prokuratūrą savivaldybė žada kreiptis artimiausiu metu.

„Į prokuratūrą kreipsimės labai greitai (...), rytoj surašome savo sprendimą ir iš karto ruošiame medžiagą. Ne daugiau kaip trijų dienų laikotarpyje turėtume perduoti prokuratūrai“, - Eltai sakė A. Staponkienė.

Lietuvos rusų sąjungos atstovas V. Titovas Lietuvą fašistine valstybe pavadino pasieniečiams iš šalies išprašius tris latvius, kurie rugpjūčio pabaigoje į Klaipėdą atvyko dalyvauti konferencijoje „etnonacionalizmo klausimais“. Visi trys latviai yra įtraukti į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašus.