Kada vilniečiai pasijus saugesni?

Gatvės stebėjimo kamera
Gatvės stebėjimo kamera
  © Alfa.lt
Info TV
2015-09-04 17:02

Vilniečiai jaučiasi nesaugūs – visą Vilniaus miestą stebi tik 15 kamerų. Pasak verslininkų, yra žmonių, kurie daugiau kamerų įsigyja privačiai teritorijai filmuoti. Vilniaus vicemeras žada, kad kamerų bus daugiau, tačiau didžiojo brolio akis visą miestą aprėps dar negreitai.

Vyriškis apsidairo ir toliau lenkia taurelę viešoje vietoje. Netrukus pradeda lįsti prie ant suoliuko snaudžiančio asmens. Įtariama – traukia vertingesnius daiktus. Pamatę tokį vaizdą pareigūnai skuba į įvykio vietą ir sulaiko prasižengėlį.

Galimybių tokį vaizdą aptikti vis mažiau. Vilniuje yra 95 vaizdo stebėjimo kameros. Iš jų veikia – 15, tai reiškia, kad viena kamera tenka 36 000 gyventojų. Policija su nostalgija prisimena laikus, kai per kameras galėjo stebėti daugiau vietų. Ten, kur kameros nebeveikia, nebe taip saugu kaip anksčiau.

Išvysti didįjį brolį primenantį užrašą „teritoriją stebi vaizdo kamera“ visame pasaulyje įprasta ant kone kiekvieno kampo. Vilniečiai aiškina, kad sostinėje elektroninių policijos akių itin trūksta.

Kamerų skaičius netenkina nei policijos, nei savivaldybės. Valdžia ketina pirkti 200 išmaniųjų kamerų.

Plačiau INFO TV reportaže.