„Tušti narvai“ viešina kraupią vaizdo medžiagą, kaip kailiams auginami žvėreliai
Papildyta

Gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ jau anksčiau skelbusi medžiagą, kokiomis sąlygomis Lietuvoje laikomi kailiams auginami žvėreliai,
Gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ jau anksčiau skelbusi medžiagą, kokiomis sąlygomis Lietuvoje laikomi kailiams auginami žvėreliai,
  © Archyvas
Alfa.lt
2015-08-31 16:48


Išplatintame pranešime teigiama, kad filmuota ir fotografuota UAB „Fur Farm LT” fermose, įsikūrusiose ir Lietuvoje, Pavartyčių (Radviliškio raj.) ir Kuklių (Lazdijų raj.) kaimuose. Organizacija teigia, kad fermos yra susijusios su vienais turtingiausių Nyderlandų žmonių – broliais Pierre ir Rienu Leeijenais. Skelbiama, kad verslininkai po kelis brangiakailių ūkius yra įsteigę Nyderlanduose, Kinijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

„Tęsdami pernai prasidėjusią kampaniją „Kailiniams NE“, gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ pirmadienį paviešino vaizdinę medžiagą iš šiems olandams priklausančių kailių fermų. Ji šiurpina ne tik tuos, kam rūpi gyvūnų gerovė, bet ir gamtos mylėtojus. Užfiksuotuose kadruose galima išvysti „dokumentinį siaubo filmą“: negyvą audinę su narvo kaimynių iki pusės nugraužta galva ir pusiau suparalyžiuotų ar kitaip sužalotų gyvūnų, o taip pat – viduryje laukų aplink fermas riogsančias žvėrelių mėšlo krūvas“, – teigiama pranešime.

Anot „Tuščių narvų“ atstovės Gabijos Enciūtės, šis „mėšlu padabintas peizažas“ netoli Kuklių kaimo nepasikeitė nuo šių metų vasario mėnesio, kai organizacijos nariai, sužinoję apie galimą pažeidimą, apie tai pranešė Aplinkos apsaugos agentūrai.

„Panašu, kad milijonieriams Leeijenams lietuviškos baudos nieko nereiškia. Jiems kur kas labiau apsimoka kartas nuo karto susimokėti tą graudžią sumą, nei pagaliau investavus pastatyti mėšlidę, kurią įrengti turėtų pagal įstatymus”, – nerūpestingumo priežastį mėgino įspėti aktyvistė.

Organizacija teigia, kad ne ką geriau su atliekomis tvarkosi ir šalia Pavartyčių kaimo įsikūrusi audinių ferma: „Poveikio aplinkai vertinimo programoje rašoma, kad mėšlas bus reguliariai išvežamas į netoliese esančio avių ūkio mėšlidę, kai jis riogso tiesiog šalia tvoros.“

G. Enciūtė pasakoja, kad organizacija „Tušti narvai” nuo šios savaitės imsis priemonių, siekdama sustabdyti abiejų UAB „Fur Farm LT“ kailių ūkių veiklą. Gyvūnų teisių aktyvistai buria aplinkosaugai bei kailinių žvėrelių gerovei neabejingus rėmėjus ir ruošiasi oficialiai kreiptis į atsakingas institucijas. Organizacijos atstovė neatmeta galimybės ateityje pereiti prie teisinių veiksmų.

Pranešimai apie kankinamus kailinius gyvūnus – nepagrįsti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ištyrė pranešimą apie galimus gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus kailinių gyvūnų ūkiuose, kuriame teigta, kad gyvūnai kankinami – laikomi netinkamomis sąlygomis, negydomi ir pan. Patikrinus kailinių gyvūnų ūkius UAB „Fur Farm LT“ Pavartyčių kaime (Radviliškio r.) ir Kuklių kaime (Lazdijų r.), žiauraus elgesio su gyvūnais faktai nepasitvirtino. Veterinarijos specialistai įvertino gyvūnų laikymo vietas ir sąlygas, apžiūrėjo, ar nėra traumuotų, apkandžiotų, kitokiu būdu sužeistų ar kankinamų žvėrelių. Patikrinimų metu nustatyta, kad gyvūnai laikomi pagal reikalavimus įrengtuose, jų amžių, lytį ir fiziologinius poreikius atitinkančiuose narvuose. Patikrinimų metu nustatyta, kad ūkiuose yra keletas sužalotų žvėrelių, tačiau jie laikomi atskirai, izoliuoti nuo sveikų gyvūnų. Patikrinimų metu įvertinus kai kurių sužalotų žvėrelių būklę, ūkiui rekomenduota juos eutanazuoti.

„Tušti narvai“ viešina kraupią vaizdo medžiagą, kaip kailiams auginami žvėreliai

Gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ jau anksčiau skelbusi medžiagą, kokiomis sąlygomis Lietuvoje laikomi kailiams auginami žvėreliai,
+15