Sostinėje atidaroma tarptautinė tekstilės meno paroda „Tarpėjimas“

Tekstilės meno paroda „Tarp<taut>ėjimas“.
Tekstilės meno paroda „Tarp<taut>ėjimas“.
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-08-26 16:54

Rugpjūčio 27 d. (ketvirtadienį) 18 val. Vilniaus dailės akademijos parodų salių „Titanikas“ II aukšto salėje atidaroma tarptautinė tekstilės meno paroda „TARPĖJIMAS“.

Paroda reprezentuoja tarptautiniu lygmeniu paplitusias žanrines ir technologines tekstilės idėjas, progresyvią tekstilės meno raidą ir galimybes. Parodoje tematiškai atsigręžiama ne į praeitį ir tradicijas, o į ateitį – tarpdiscipliniškumą, kai vaizduojamojo ir praktiškai pritaikomo meno jungtis suponuoja naujus meninius sprendimus, ir atspindimas tekstilės meno tarptautiškumas, kuris plečia meninio mąstymo ir galimybių ribas, turi įtakos kūrybinei interpretacijai. Koncepcinę parodos idėją apibendrina pavadinimas – TARP nusako parodos apžvalginį tekstilinės raiškos įvairovės pobūdį, TAUT išryškina kuriančiųjų studentų ir jau profesionalių jaunųjų menininkų individualų požiūrį ir santykį su tekstilės menu, ĖJIMAS nurodo jaunųjų menininkų užčiuoptą šiuolaikinės tekstilės raišką,– pritaikius inovatyvias technologijų galimybes išsaugoti tradicijas ir savo srities savitumą, profesionalią savirealizaciją ir tekstilės meno integravimosi į šiuolaikinio meno rinką galimybes.

Tarptautinę jaunųjų menininkų kūrybos parodą rengia Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Tekstilės katedra ir pristato Vilniaus dailės akademijoje pagal Erasmus+ mobilumo studijų programą tekstilės meną studijavusių ir į užsienio meno institucijas vykusių tekstilės meną studijuoti Lietuvos jaunųjų menininkų kūrybą. Paroda skiriama paminėti Tekstilės katedros 75-erių metų jubiliejų, kurio laikas skaičiuojamas nuo pirmųjų profesionalių tekstilės meno programos dėstymo žingsnių Kauno meno mokykloje (1940 m.).

Sostinėje atidaroma tarptautinė tekstilės meno paroda „Tarpėjimas“

Tekstilės meno paroda „Tarp<taut>ėjimas“.