Slaptoji Putino operacija prieš Vakarus

K. Braziulis (Evgenia Levin-zeneka nuotr.)
K. Braziulis (Evgenia Levin-zeneka nuotr.)
  © Archyvas

„Susidaro toks įspūdis, kad iš Buchenvaldo aršia kova prasiveržėme į Osvencimą“, – sako garsus Rusijos humoristas Michailas Žvanevskis.

Rusijos humoristas M. Žvanevskis kalba apie Rusijos prezidento V. Putino sprendimą naikinti Vakarų šalių pagamintus maisto produktus. Šis jos sprendimas yra nesuvokiamas normalaus žmogaus protu. Juk galima maisto produktus konfiskuoti ir išdalinti žmonės, kuriems labiausiai jo reikia arba parduoti specializuotose parduotuvėse už mažą kainą. Žmonės gautų naudą. Valstybė gautų naudą. V. Putinas gautų naudą. Galėtų dar vieną tanką nusipirkti. Visi būtų patenkinti. Tačiau V. Putinas pasirinko kitą kelią. Kelią, kuris iššaukia Rusijos žmonių nepasitenkinimą, kelią, kuris pareikalaus iš V. Putino priimti skaudžius sprendimus malšinant savų žmonių nepasitenkinimą ir protestus, kelią, kuris pareikalaus dar labiau suveržti žmogaus teises ir laisves Rusijoje.

Putinas nėra kvailas ar išprotėjęs žmogus. Tarptautinėje spaudoje galima rasti įvairių vertinimų apie Rusijos prezidentą. Vieną iš jų priimu labai rimtai, nes tai yra susiję su V. Putino charakterio savybėmis ir pats vertinimas yra atėjęs iš KGB struktūrų. Ten vertindami kandidatą į aukštą postą žvalgyboje š... nemalė. Taigi, KGB vertintojai teigė, kad V. Putinas, siekdamas tikslo, negalvoja apie pasekmes, rizikuoja viskuo. Dėl šios charakterio savybės V. Putinas neva negalėjo padaryti rimtos karjeros KGB struktūrose, nes jo užsispyrimas bet kokia kaina pasiekti tikslą galėjo sužlugdyti ilgalaikes ir itin svarbias žvalgybines operacijas. Tačiau ši charakterio savybė nesutrukdė jam padaryti stulbinančią karjerą posovietiniu laikotarpiu. Taigi sprendimas viešai naikinti maisto produktus yra priimtas remiantis ne kvaila galva, o mąstymo logika, kuri sukasi V. Putino galvoje. Jis yra kažką sugalvojęs. Kažką, jo manymu, itin svarbaus, kad jis yra pasirengęs aukoti savo visuomenės gerovę. Tik ką?

V. Putinas yra saugumietis. Jis mąsto saugumietiškai. Jis buvo mokytas vykdyti slaptąsias žvalgybines operacijas. Aš taip pat esu saugumietis ir mąstau saugumietiškai, todėl galiu dalinai nuspėti V. Putino užmojus, nes pažįstų saugumietišką mąstymo logiką. Tai ką dabar parašysiu yra tik versija, o ne teiginys ar tikras ateities spėjimas. Tai yra versija, kurią turėtų tikrinti tie, kam priklauso šias versijas tikrinti.

Teigiu: V. Putino sprendimas viešai naikinti maisto produktus, šiuo metu jų yra sunaikinta daugiau kaip 500 tonų, yra viena dalis didelės ir kompleksinės žvalgybinės operacijos nukreiptos prieš Vakarų vyriausybes ir politikus. Šios operacijos tikslas yra pakeisti Vakarų šalių visuomenės požiūrį į Rusiją, padaryti jį palankesnį Rusijai ir šios visuomenės dėka priversti Vakarų šalių vyriausybes bei politikus peržiūrėti savo sprendimus dėl sankcijų Rusijai ir galbūt juos atšaukti.

Šiam tikslui yra naudojamos priemonės.

• Reikalingas realus įvykis, kuris šokiruotų Vakarų šalių visuomenę. Šiam etapui puikiai pasitarnauja milžiniško masto maisto produktų naikinimas. Taigi, masinį maisto produktų naikinimą turi pamatyti Vakarų šalių visuomenė, turi žiūrėti apie tai per TV, turi girdėti per radiją, turi skaityti naujienų portaluose, turi ginčytis socialiniuose tinkluose, gatvėse, darbuose ir savo namuose. Jie turi pamatyti ir tai ką jie pamatė, juos turi šokiruoti. Kas jau dabar vyksta.

• Rusijos propagandos mašina, kuri, kaip mes visi žinome, yra gana efektyvi, privalės nukreipti šokiruotą Vakarų visuomenės nuomonę Rusijos valdžiai palankia kryptimi. Ji turės pasėti abejonių sėklą kiekvieno vakariečio galvoje dėl jų vyriausybių priimtų sprendimų Rusijos atžvilgiu. Ji turi parodyti, kad jų vyriausybių priimti sprendimai žalos Rusijai neatnešė, kad ji nejaučia jokių nuostolių, kad vakariečių kompanijos patiria žalą, darbuotojai negauna didesnių atlyginimų, krenta jų pragyvenimo lygis, dėl to yra kaltos pačios tų valstybių vyriausybės, kad su Rusija reikia palaikyti prekybos ryšius, bendradarbiauti su jais kitose srityse, kad jie yra KITOKIE, bet žmonės, kurių nereikia izoliuoti, kad viskam diriguoja amerikonai, o jiems ES valstybių vyriausybės pataikauja ir tarnauja savo visuomenės gerovės nenaudai. Propagandistai per visus įmanomus kanalus skleis žinią, kad tuoj tuoj ES valstybėse prasidės sukilimai, demonstracijos ir protesto akcijos. O jos tikrai prasidės, nes jas inicijuos Rusijos 5-oji kolona. Mažytė kurioje nors šalyje įvykusi protesto akcija bus išpūsta kaip jau prasidėjusio milžiniško nepasitenkinimo ir sukilimo Europoje prieš valdžios Rusijos atžvilgiu vykdomą politiką pradžia.

• Rudenį suaktyvės 5-oji kolona, kuri pradės išsakinėti nepasitenkinimą, organizuos protesto akcijas, demonstracijas, siautės socialiniuose tinkluose, ragins žmones sukilti prieš savo vyriausybes, politikus, partijas, ragins politikus atšaukti prieš Rusiją taikomas sankcijas.

• Įtakos agentai jau šiuo laiku turėtų gauti nurodymus iš Rusijos žvalgybos karininkų. Jie bandys daryti įtaką vyriausybės nariams, politikams, partijų vadovams, šnibždėdami jiems į ausis Rusijai palankią informaciją, teikdami jiems dezinformaciją, įtikinėdami juos keisti poziciją, sėdami jų galvose abejonių sėklas, o kartais jas patrešdami nemažomis finansinėmis lėšomis.

• Verslininkai, turintys didelės naudos iš prekybos su Rusija, taip pat suaktyvins veiklą prieš savo valstybės politikus ir reikalaus jų keisti požiūrį į Rusiją, sudaryti palankias jiems sąlygas su ja prekiauti ir atšaukti prieš ją taikomas sankcijas.

• Rusija už didelius pinigus sudarys sutartis su keliomis itin įtakingomis Vakarų lobistinėmis kompanijomis, kurios vykdys Rusijos prašymus. Jos puikiai sugeba savo darbą ir žino, per kurias duris įeiti pas įtakingus parlamentarus ar vyriausybės atstovus.

Manau, kad Rusijos prezidento sprendimas viešai naikinti maisto produktus nepasitarnaus jam ir nepadės pasiekti užsibrėžtų tikslų. Vakarų visuomenė nepakeis nuomonės Rusijos atžvilgiu. Ji pradės dar labiau baisėtis Rusijos valdžia ir jos priimamais sprendimais.

Manau, kad mūsų laukia įdomus ruduo. Rusijos žvalgybos agentūros kartu su propagandinėmis tarnybomis bei diplomatiniu korpusu imsis aktyvių veiksmų Vakarų valstybių atžvilgiu. Mes matysime šių veiksmų purslus, kurie pasireikš protestais, demonstracijomis, reikalavimais, kritiniais straipsniais, konferencijomis, peticijomis o gal net pamatysime aukštų ES politikų iniciatyvas sušaukti ES vadovų pasitarimą ir iš naujo padiskutuoti bei įvertinti sankcijas Rusijai. Toks ES vadovų pasitarimas jau būtų itin didelė V. Putino žvalgybinės operacijos pergalė.

Gyvenimas yra sudėtingas ir klastingas. Jei bandai ką nors suprasti skaitydamas propagandinius tekstus iš vienos ar kitos pusės, dar labiau susipainioji. Į viską, net pačius sudėtingiausius dalykus reikia žiūrėti kuo paprasčiau. Rusijos atžvilgiu, mano manymu, nereikia daug sukti sau galvos. Rusija privalo įvykdyti du reikalavimus. Pirma. Nutraukti karą prieš Ukrainą. Antra. Grąžinti Ukrainai Krymą.