Kodėl ryžiai turėtų būti verdami naudojant kavos aparatą?

Ryžiai (pixabay.com)
Ryžiai (pixabay.com)
© Archyvas
Alfa.lt
2015-08-18 07:00

„Ryžiai turėtų būti ruošiami naudojant kavos aparatą“, – pasako BBC ir priverčia skaitytojus pakelti antakius. Kyla klausimas „kodėl“, ir čia kaip visuomet į pagalbą ieškant atsakymų ateina mokslas.

Karalienės universiteto Belfaste tyrėjai atrado, kad ryžių paruošimas naudojant kavos aparatą su filtru gali drastiškai sumažinti arseno kiekį kruopose. Arsenas gali sukelti šlapimo pūslės ar plaučių vėžį, pakenkti nervų sistemai. Tai itin reikšminga kalbant apie kūdikių ir vaikų maistą.

„Ryžiai, be abejonės, pagrindinis šaltinis, iš kurio gaunamas nereikalingas arsenas“, – teigia Andy Mehargas, augalų ir dirvos mokslų profesorius universitete. Pusė diagnozių, susijusių su arseno poveikiu Europoje, yra dėl ryžių, o Bangladeše ar Kinijoje šis skaičius dar didesnis, teigiama 2009 metų ataskaitoje.

Ryžiuose yra didelis kiekis potencialiai toksiškų elementų, nes jie yra auginami potvynių užliejamuose laukuose ir šiuos elementus pasisavina iš dirvos. Ryžiuose yra vidutiniškai 10 kartų daugiau arseno nei kituose maisto produktuose.

reklama

2014 metais „Channel 4“ Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad 58 proc. šalyje parduodamų ryžių neatitinka Europoje galiojančių arseno ribos normų. Vis dėlto šią informaciją paneigė Ryžių asociacija, kuri, jos teigimu, atliko 1000 testų ir nustatė, kad 99 proc. produkcijos yra saugi.

Atsakymas „kodėl“

Ruošiant ryžius per kavos filtrą pašalinama 85 proc. arseno. Gaminant ryžius puode ar keptuvėje, verdant juos, kol vanduo išgaruoja, visas arsenas lieka maiste.

Norint naudoti kavos aparatą gaminti ryžiams, reikia pasirinkti tokį modelį, kur vanduo skverbiasi per kavą (šiuo atveju ryžius) iš viršaus į apačią. Atvirkščias variantas (pavyzdžiui, kai ant viryklės kaičiamas kavos aparatas, kur vandens garai per kavą skverbiasi į viršų ir vėliau kondensuojasi) paprasčiausiai neatliktų norimo darbo ir nepašalintų arseno.

Žemyn nubėgantis vanduo pašalina arseną. Atlikdami bandymus, mokslininkai užtruko 20 minučių, kol tokiu būdu paruošė baltuosius ryžius, ir apie 40, kol pagamino ruduosius.

Anot jų, ruošiant ryžius, būtų naudinga naudoti būtent tokią techniką, o ne virti juos įprastu būdu. Įprastas kavos aparatas kavą paruošią per maždaug 10 minučių, todėl jis nėra visiškai tinkamas ryžiams.

Kol tokių įrenginių, specialiai pritaikytų sveikai gaminti ryžius, dar nėra, akademikai siūlo kontroliuoti, kiek ryžių suvartojate per savaitę.

„Jei valgote ryžius 2 ar 3 kartus per savaitę, nieko tokio, tačiau, jei taip būna 2 ar 3 kartus per dieną, turėtumėte susirūpinti“, – teigė A. Mehargas.

Žmonės, gyvenantys Pietryčių Azijos regione, vegetarai, veganai ar netoleruojantys gliuteno įprastai ryžių vartoja gerokai daugiau, todėl jiems rizika yra didesnė.


reklama