„Kitokia Užvenčio šalelė“ jau šeštą kartą subūrė įvairių sričių menininkus

Užventyje vyko tradicinis  6-asis   akvarelininkų ir kalvių pleneras
Užventyje vyko tradicinis 6-asis akvarelininkų ir kalvių pleneras
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-07-20 15:08

Liepos 12-17 dienomis Užventyje vyko tradicinis 6-asis akvarelininkų ir kalvių pleneras.

Užvenčio šalelė, pasak profesorės Viktorijos Daujotytės, viena iš tokių Lietuvos vietų, kuri yra energetiškai stipresnė, intensyvesnė, labiau veikianti žmogaus dvasią, davusi Lietuvai tokius šviesuolius kaip Povilas Višinskis, Žemaitė, Šatrijos Ragana. Noras įamžinti Jų atminimą paskatino suburti įvairių sričių menininkus Užventyje.

Į Užventį menininkus pirmasis pradėjo kviesti Lietuvos kalvių kalvis Vytautas Jarutis, jo mintis Užventyje sukurti kalvystė darbų parką privertė suklusti daug žymių Lietuvos kalvių. Plenere dalyvavo Arūnas Degė, Ričardas Grekavičius, Ramūnas Gudaitis, Andrius Janulis, Albinas Jukumas, Juozas Kavaliauskas, Saulius Kronis, Egidijus Latėnas, Donatas Liekmanis, Virgijijus Mikuckis, Benediktas Mikuckis, Česlovas Pečetauskas, Eitaras Pokvytis, Evaldas Rimkūnas, Vytautas Slavinskas, Antanas Sodaitis, Martynas Stankus, Stanislovas Špukas bei Darius Vilius.

Šiais metais minimos neeilinės asmenybės - Povilo Višinskio - 140-ąsias gimimo metinės.

Todėl įkvėpti P.Višinskio credo „Kilk ir kelki“, šio plenero dalyviai Užventį papuošė kolektyviniu darbu - trimituojančių angelų medžiu (idėjos autorius kalvių kalvis Virgilijus Mikuckis). Šventajame rašte - trimituojantis Angelas – Paskutinio Teismo simbolis. Įdomu tai, kad metalinės vėtrungės, kuriose vaizduojamas Angelas su trimitu, buvo daromos išskirtinai tik Žemaitijos kalvių. Todėl šiais etnografinių regionų metais Užventyje pastatytas trimituojančių angelų medis atskleidžia savitą Žemaitijos kultūrą.

Taip pat Užventyje vykstantiems plenerams neatsitiktinai pasirinkti akvarelės technika kuriantys dailininkai. Ieškota sąsajų su dvarų kultūra, ypatingą dėmesį skyrusiai būtent akvarelei, taip pat tai, kad iš Užvenčio yra kilęs žinomas Lietuvos tapybos ir akvarelės meistras, Lietuvos akvarelininkų AQUA 12 grupės įkūrėjas ir vadovas Eduardas Urbanavičius . Akvarelininkų Plenero motto - vanduo. Nenuostabu, juk akvarelė – „hibridinis“ spalvos ir vandens reiškinys...todėl Venta, kuri pradeda tekėti už keletos kilometrų nuo miestelio, yra puikus fonas ir darbo priemonė gimti akvarelei. Šiais metais plenere akvareles liejo nemažas būrys akvarelininkų ne tik iš Lietuvos bet ir iš už jos ribų:

Voldemaras Barakauskas, Eugenija Karbočienė, Valerija Medelinskienė, Eugenijus Nalevaika, Loreta Narušienė, Baiba Preidytė, Girmantas Rudokas, Tatjana Simanaitienė, Virginijus Sutkus, Justė Šaltė, Elma Šturmaitė ir Arūnas Vasiliauskas.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Dėka kelintus metus Užventyje kuriančių menininkų miestelyje formuojasi savita kultūrinė erdvė, kuri yra patraukli ne tik patiems užventiškiams, bet ir Užventį vis gausiau lankantiems miestelio svečiams.

„Kitokia Užvenčio šalelė“ jau šeštą kartą subūrė įvairių sričių menininkus

Užventyje vyko tradicinis  6-asis   akvarelininkų ir kalvių pleneras
+10