Kaip turi būti paruoštas automobilis vasaros kelionei?

Servisas
Servisas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2015-06-18 08:28

Jūsų automobilis vis dar nėra tinkamai paruoštas vasarai? Manote, kad tai nebūtina? Specialistų teigimu, automobilį reikia paruošti ne tik prieš šaltąjį metų sezoną, bet ir vasaros sezonui. Tad norėdami turėti įsimintas vasaros atostogas ir nesukti galvos dėl savo automobilio galimų gedimų reikia atminti, kad yra svarbi nuolatinė automobilio priežiūra. Tad kokius pagrindinius dalykus reikia atlikti artėjant vasaros sezonui?

Patikrinkite oro slėgį padangose

Tinkama padangų būklė ne tik užtikrina saugumą Jums ir Jūsų keleiviams, bet tai ir itin svarbus dalykas atostogų metu, kai planuojate ilgesnes keliones.

Autoserviso TOPTIS vadovo Artūro Mačiūno teigimu, artėjant vasaros sezonui labai svarbu, kad Jūsų automobilis būtų saugus ir techniškai tvarkingas.

„Nevienodas oro slėgis padangose gali padidinti Jūsų kuro sąnaudas. Be visa to, žinoma, kad taip padangos susidėvi kur kas greičiau. Svarbu paminėti ir tai, kad važiuojant dideliu greičiu, kai Jūsų automobilio padangose trūksta oro galite turėti labai didelių problemų kelyje“, – įspėjo A. Mačiūnas.

Norintiems išvengti didelių nelaimių kelyje savo automobilio padangų būklę ir oro slėgį turėtumėte patikrinti kaskart, taip apsidraudžiant ir užtikrinant saugias keliones tiek sau, tiek ir savo artimiesiems.

Dar prieš pradedant atostogautiir keliauti svarbu atidžiai patikrinti automobilio padangas, ar jos nėra pažeistos, tinkamo padangų protektoriaus gylio. Taip ne tik sumažinsite degalų sąnaudas, bet ir užtikrinsite lėtesnį padangų susidevėjimą ir saugumą.

Valytuvai ir purškikliai

Artėjant šiltajam vasaros sezonui svarbu nepamiršti ir automobilio valytuvų bei purškiklių, kadangi temperatūros pokyčiai, vis dažniau pasirodanti saulė daro poveikį valytuvų gumoms, dėl ko jos pradeda kietėti, todėl praranda elastingumą ir pradeda netolygiai valyti stiklą.

Autoserviso TOPTIS vadovo A. Mačiūno teigimu, automobilio valytuvus reikėtų keisti kas pusę metų, o langų plovimo skystį nepamiršti pakeisti į vasarinį, kuris kur kas efektyviau pašalins nešvarumus nuo automobilio stiklo.

„Jeigu pastebėjote, jog Jūsų automobilio valytuvai valydami langus ant stiklo palieka įbrėžimus,tai vienas pagrindinių ir pirminių valytuvų susidevėjimo požymių“, - pasakojo A. Mačiūnas.

Kondicionieriaus būklė

Dar prieš prasidedant vasaros sezonui autoserviso specialistai rekomenduoja atkreipti ypatingą savo dėmesį į automobilio kondicionierių ir jo dezinfekciją.

„Važiuodami automobiliu karštą vasaros dieną ir įjungę kondicionierių maksimaliu pajėgumu, paspartinate bakterijų atsiradimą. Dėl šios priežasties gali atsirasti net ir nemalonūs kvapai automobilyje“, - teigė autoserviso TOPTIS vadovas Artūras Mačiūnas.

Kaip vieną svarbiausių automobilio kondicionieriaus gedimo priežasčių A.Mačiūnas įvardino per mažą vėsinimą, kuris gali būti susijęs su skysčio nutekėjimu sistemoje. Gedimo signalas gali būti ir tada, kai yra pučiamas vos vėsus ar net šiltas oras.

Druskų, korozijos pašalinimas

Vienas svarbesnių ir bene pagrindinių veiksnių po žiemos – druskų, korozijos pašalinimas, kadangi ant automobilių nusėdusi druska, atšilus orams, pradeda tirpti, todėl tai paskatina atsirasti koroziją.

„Patariu atidžiai ir kruopščiai nuplauti savo automobilį, taip pat ir automobilio dugną. Radę įvairių pažeidimų, įbrėžimų ar įtrūkimų turėtumėte nedelsti, nes tai vieni iš svarbiausių pažeidimų. Į tai nekreipę dėmesio tik paspartinsite rūdžių atsiradimą“, - perspėjo A.Mačiūnas.

Autoserviso vadovo teigimu, druskos ir kiti nešvarumai, patekę po apsauginėmis gumelėmis vėliau patenka ir į šarnyrinius sujungimus, dėl šios priežasties jie sudyla ir atsiranda laisvumas.

Aušinimo sistema

Prasidėjus šiltajam sezonui taip pat padaugėja gedimų, susijusių su automobilių aušinimo sistema.

„Aušinimo sistemos viena pagrindinių paskirčių – palaikyti optimalų automobilio variklio darbo temperatūros režimą. Tad, jeigu pamatote, kad pradeda kaisti variklis ar net užkaitus varikliui išbėga tepalai, vertėtų nedelsti ir atvykti pas šios srities specialistus“, - teigė A. Mačiūnas.

Aušinimo efektyvumo sumažėjimas blogina šilumos atidavimą ar net aušinimo skystis pradeda virti, o tai tik dar labiau pablogina šilumos balansą.

„Tvarkinga aušinimo sistema niekada neužvirs, todėl rekomenduoju į tai žiūrėti atsakingai ir nuolat patikrinti aušinimo skysčio lygį. Jeigu pastebėjote, kad yra jo trūkumas, nedelskite ir papildykite jo iki reikiamos normos“, - patarė autoserviso TOPTIS vadovas A. Mačiūnas.

Tad tik laiku patikrinę savo automobilį, sutvarkę esamus gedimus ir tinkamai jį prižiūrėdami galėsite ne tik išvengti papildomų rūpesčių kelyje, bet ir užtikrinsite saugias atostogas sau ir savo artimiesiems.