Gurmaniškais patiekalais danguje besimėgavęs V. Baumila: gailėti maistui pinigų – nevalia
Įspūdinga nuotraukų galerija

Dinner in the sky
Dinner in the sky
  © Dmitrijus Radlinskas

Trečiadienio rytą šalies elitas rinkosi į jau tradiciniu tapusį renginį „Dinner in the sky“. Rotušės aikštėje buvo pastatytas didžiulis kranas, kurio pagalba kiekvieną norintį jis pakels į 50 metrų aukštį, kur gimsta kulinariniai stebuklai ir nepakartojama patirtis.

Į „Dinner in the sky“ atidarymą ir pasaulinio garso skulptoriaus ir dailininko Hermeso Mansu naujausio meno kūrinio atidengimo ceremoniją atvyko gausybė pramogų pasaulio žvaigždžių, tarp kurių Žilvinas Grigaitis su žmona Elle, Gediminas Jaunius, Rosita Čivilytė, Agnė Gilytė, Erica Jennings, Erika Purauskytė ir daugelis kitų.

Tarp susirinkusių svečių buvo galima išvysti ir Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse atstovavusį Vaidą Baumilą. Naujienų portalui Alfa.lt dainininkas pasakojo, kad aukščio tikrai nebijo, o „Dinner in the sky“ dalyvauja jau antrąjį kartą. Kalbėdamas apie maistą, V. Baumila prasitarė, kad valgo daug ir dažnai. „Mėgstu visokią virtuvę, bet mano favoritai – indiška ir meksikietiška virtuvės. Labai daug sportuoju, todėl valgyti tenka nemažai. Pats maisto gaminti nelabai mėgstu, todėl dažnai renkuosi valgymą restoranuose ar kavinėse“, – pasakojo V. Baumila.

Paklaustas, kiek išleidžia pinigų šiam malonumui, V. Baumila išliko atviras. „Man tėtis visuomet sakydavo, maistui gailėti pinigų – nevalia. Kiek išleidžiu maistui, tiksliai pasakyti negaliu, tačiau laikausi savo tėčio žodžių“, – juokėsi V. Baumila.

Renginys vyksta birželio 16-21 dienomis Rotušės aikštėje. Į 50 metrų aukštį vienu metu galima iškelti 22 svečius. Šiemet 50 metrų aukštyje gurmaniškus patiekalus gamins geriausi šefai – Deivydas Praspaliauskas ir Matti Jamsen. Muzika šiais metais rūpinasi sparčiai populiarėjantis didžėjus Titas Motuzas.

Gurmaniškais patiekalais danguje besimėgavęs V. Baumila: gailėti maistui pinigų – nevalia

Dinner in the sky
+24