​Naujam gyvenimui prikeltas hipodromas tampa traukos centru

Utenos Rašės hipodrome rengiamos tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės (Utenos hipodromo nuotr.)
Utenos Rašės hipodrome rengiamos tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės (Utenos hipodromo nuotr.)
  © Archyvas
Alfa.lt
2015-06-12 11:15

Neseniai duris atvėręs atsinaujinęs Utenos Rašės hipodromas sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Čia rengiamos tarptautinės ir ristūnų žirgų lenktynės, lankosi uteniškiai ir miesto svečiai, kurie gali atrasti jiems patinkančių pramogų ne tik lenktynių metu.

Prieš dvejus metus baigtas rekonstruoti ir šiuolaikiškai įrengtas Utenos hipodromas atitinka visus keliamus aukščiausius tarptautinius standartus. Prie tokios sparčios jo raidos prisidėjo Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Projekto „Utenos Rašės hipodromo infrastruktūros plėtra ir pritaikymas turizmo reikmėms“ Įgyvendinimui buvo skirta 1,23 mln. eurų paramos.

Radikaliai pakitęs veidas

Projektą įgyvendinusi bendrovė UAB „Kasandros grupė“ ilgą laiką miesto pakraštyje veikusį hipodromą rekonstravo iš esmės, todėl šiandien jis yra pasikeitęs neatpažįstamai.

Utenos hipodromas atitinka tiek šio sporto mėgėjų, norinčių stebėti ristūnų varžybas, tiek jose dalyvaujančių profesionalų poreikius. Šiuolaikiškai sutvarkyti hipodromo varžybų ir treniruočių takai, nutiesti inžineriniai tinklai, įrengtas specialus apšvietimas, fotofinišo sistema, atnaujinta tribūna – dabar iš jos žirgų lenktynes gali stebėti per 600 žiūrovų, o netelpantiems po stogu, paruošta patogi atšlaitė, kur gali susiburti visi norintieji.

Iškilo ir naujas varžybų organizavimo centras, kuriame įrengtos konferencijų ir parodų salės bei patalpos teisėjams ir žiniasklaidai.

Daug dėmesio skirta ir žirgyno teritorijai, kuri moderniai sutvarkyta, pritaikyta prie šiuolaikinių poreikių.

Atviras tarptautinėms varžyboms

Bendrovės „Kasandros grupė“ generalinė direktorė Laima Cicėnienė sako, kad projekto prioritetas buvo kultūros paveldo bei gamtos išsaugojimas ir pritaikymas turizmo plėtrai.

„Siekdami populiarinti ristūnų žirgų sportą Lietuvoje, plėtoti turizmo infrastruktūrą bei sukurti naują turistų traukos centrą, 2009 metais pateikėme paraišką ES paramai gauti. Džiaugiamės, kad mums pavyko įgyvendinti šį sumanymą ir Utenoje nauju traukos centru tampa moderniai atnaujintas Rašės hipodromas“, − sako L. Cicėnienė.

Jos teigimu, iki tol Utenos regione nebuvo hipodromo, kuris atitiktų tarptautinius reikalavimus, kuriame galėtų vykti tarptautinio lygio varžybos, kur galėtų atvykti dalyviai su žirgais iš užsienio ir varžytis čia vykstančiose žirgų varžybose. Be to, nebuvo galimybės parengti mūsų šalies žirgus dalyvauti užsienyje vykstančiose varžybose.

Jame nebuvo nei tvorų, nei jokių apsauginių tvorelių. Pavyzdžiui, buvo tik hipodromo takas, kuriuo važinėdavo net mašinos, jis buvo kietas ir akmenuotas, tad nebuvo pritaikytas žirgams. Nebuvo ir tinkamų garažų, techninių patalpų. Dabar tai – jau praeitis, nes naujasis Utenos hipodromas nė iš tolo neprimena senojo.

Keliaujantiems – modernūs svečių namai

Neabejojama, kad šis atsinaujinęs hipodromas – puiki žinia žirgų sporto mylėtojams. Turistų patogumui šalia įrengti svečių namai „Kamanos“, kur yra 10 modernių dviviečių kambarių. Čia vienu metu gali apsistoti iki 20 poilsiaujančių svečių.

Šie svečių namai puikiai pritaikyti keliaujantiems su žirgais, nes jie gali savo žirgus laikinai apgyvendinti moderniai sutvarkytose arklidėse – žirgų viešbutyje. Vienu metu jame gali tilpti 60 žirgų. Čia dirba patyrę prižiūrėtojai ir treneriai, kurie pasirūpina svečių žirgais.

Utenos hipodromo teritorijoje laukiami ne tik varžybų dalyviai. Veiklos šiame didžiuliame komplekse atras ir be žirgų keliaujantys svečiai, kuriems bus pasiūlyta, pavyzdžiui, įsimintina ekskursija į šalia esantį žirgyną, kur jie gali iš arčiau susipažinti su žirgų kasdienybe: kaip jie treniruojami, prižiūrimi, taip pat pašerti patikusį ristūną.

Norintieji aktyvesnio poilsio, taip pat turės ką veikti. Štai svečiams siūloma dviračių nuoma – svečių namų gyventojai, panorę aktyvesnio laisvalaikio, gali pakeliauti po Utenos miestelį. Pavyzdžiui, apsukti ratą apie netoliese esantį Dauniškio ežerą ar pasigėrėti puikiu miesto parku, kuris taip pat sutvarkytas ES lėšomis.