​Lietuvoje prasideda antrasis irklenčių sezonas

Sportas irklentėmis
Sportas irklentėmis
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-06-05 10:56

Praėjusią vasarą į Lietuvą nematytą sportą atvežę irklenčių klubo „Sup-board” įkūrėjai tikina, kad su irklentėmis susipažinusių – jau nemažas būrys, o sparčiai augantis susidomėjimas skatina veiklą plėsti. Šią vasarą irklentes galės išmėginti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Nidos, net Kelmės gyventojai. Be to, ketinama pasiūlyti ir kitų neįprastų užsiėmimų, kaip, pavyzdžiui, joga ar plaukimas irklente su šunimi.

„Mums pavyko įrodyti, kad irklentės nėra tik Havajuose tinkamas sportas – pernai irklentėmis plaukė šimtai vilniečių ir miesto svečių. Smagiausia, kad netrūko norinčių išbandyti – tai įrodo, kad lietuviai yra atviri naujovėms, o pabandę norėdavo sugrįžti dar kartą, – sako vienas iš irklenčių klubo „Sup board“ įkūrėjų Justas Pipiras. – Iš tiesų, įdomu tai, kad mūsų tautiečiams plaukimas irklente yra pažįstamas – baltų tautos nuo senų laikų irstėsi luotais. Galbūt – tai irklenčių sporto sėkmės Lietuvoje paslaptis“.

Veiksmažodis „supinti“ vandens pramogų mėgėjams reiškia ne tik kasų pynimą ar narpliojimą, tai – ir plaukimas irklente, t. y. angliško žodžių junginio „stand up paddle“ trumpinys. Šios sporto šakos kilmės šalis – Havajai, kur plaukioti irklentėmis pradėta dar 1960-aisiais, o havajietiškai irklentės skamba Hoe he’e nalu (irkluoti plaukiant banga).

„Plaukimas irklente yra viena paprasčiausių sporto šakų. Jai nereikia jokios specialios aprangos, plaukti galima tiek ežere, tiek jūroje, o pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po pusvalandžio dažniausiai jau drąsiai iriamasi vandeniu. Irklentė yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos, todėl tai dar ir saugu“, – patirtimi dalijasi irklenčių sporto pradininkas Lietuvoje Ignas Kazlauskas. Jis priduria, kad „supinimas“ naudingas sveikatai, nes plaukiant irklente dirba visas kūnas, o aktyviai iriantis, per valandą galima sudeginti kelis šimtus kalorijų.


Viena netikėčiausių irklenčių klubo įkūrėjų idėja – sezono atidarymas, kurio metu organizatoriai kviečia su irklentėmis plaukti ne tik žmones, bet ir šunis. Ši mintis gimė I. Kazlauskui, kuris jau kelias žiemas Norvegijos šiaurėje su šunų kinkiniais vežioja svečius iš viso pasaulio. Renginio metu bus kelios estafetės, pavyzdžiui, apiplaukti plūdurą. Itin svarbu, kad šeimininkas ir jo augintinis visą laiką būtų vienoje pozicijoje, kadangi kitaip kažkuris atsidurtų vandenyje.Visi, norintys išbandyti paprastą plaukiojimą irklentėmis, kviečiami prisijungti prie irklenčių klubo organizuojamų treniruočių, kurios vyksta kiekvieną trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje. Plaukimo starto vieta – Verkių malūnas, o pabaiga – Baltasis tiltas, pradžia –19 val.

​Lietuvoje prasideda antrasis irklenčių sezonas

Sportas irklentėmis
+3