​Vidutinio amžiaus moterims tenka sunkesnė našta?

Šeimininkė
Šeimininkė
  © 123rf.com

Dauguma 40–59 metų amžiaus moterų atsiduria vadinamojoje „sumuštinių padėtyje“ tarp darbo, šeimos ir buities. Ir vaikai dar reikalauja dėmesio, o jau reikia prižiūrėti senus tėvus, darbų ir įsipareigojimų vis daugėja.

82 procentai šios amžiaus grupės ištekėjusių moterų jaučiasi ypač prislėgtos darbų ir rūpesčių, neturinčios laiko sau, nesugebančios tinkamai pailsėti ir pervargusios. Tai nustatė tyrimus atlikę vokiečių mokslininkai iš Alensbacho demoskopijos instituto. Savo išvadas jie paskelbė žurnale „Bild der Frau“.

Pagal tyrimus vidutinio amžiaus grupės moterų užduočių sąrašas vis ilgėja. Jos prisiima vis daugiau įsipareigojimų ir dėl to, kad pačios daug reikalauja iš savęs. 65 procentai apklaustųjų moterų prisipažino, kad praktiškai vienos atlieka visos buities darbus, o laiko atsikvėpti joms beveik nelieka.

Daugiau kaip trys ketvirtadaliai moterų tarp 40 ir 59 metų turi darbus, tačiau joms dažniau tenka aukoti karjerą nei vyrams, kad suspėtų atlikti buities darbus ar pasirūpinti kitais šeimos nariais, kuriems reikia kokios nors pagalbos ar priežiūros. Dėl to nukenčia jų uždarbis ir būsima pensija.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad moterų krūvis, sulaukus vidutinio amžiaus, nė kiek nesumažėja, net priešingai – gerokai padidėja.