Paslaptingiausias JAV Oro pajėgų kosminis lėktuvas atliks bandomąjį skrydį

X-37B
X-37B
  © SCANPIX
Alfa.lt
2015-05-20 16:14

Kosminis lėktuvas X-37B apgaubtas daugybe paslapčių ir laikomas vienu slapčiausių JAV Oro pajėgų projektų pastaruoju metu. Tačiau pagaliau atėjo metas, kai šis projektas vėl išvys dienos šviesą, kadangi šiandien turėtų būti atliktas dar vienas jo skrydis į kosmosą.

Tai bus jau ketvirtas kartas, kai X-37B turėtų pakilti į kosmosą. Šio eksperimentinio skrydžio metu bus panaudota naujo tipo „Hall“ propelerių sistema – elektrinis variklių mechanizmas, kuris jonizuoja ir pagreitina inertines dujas.

Tikima, kad šio tipo propelerių sistema gali padėti sumažinti degalų sąnaudas, palyginti su įprastomis kosminėmis raketomis. Naujoji versija taip pat turėtų padidinti keliamąją galią ir lengviau manevruoti kosminį lėktuvą kosmose.

Kartu su erdvėlaiviu į kosmosą bus pakelta ir „LightSail“ kosminė burė.

X-37B yra valdomas naudojant robotus, todėl jam nėra reikalinga jokia įgula. Taip pat šis kosminis laivas yra daugkartinio naudojimo. Šis bandomasis paslaptingas erdvėlaivis yra sukurtas taip, jog galėtų pasiekti Žemės orbitą bei gebėtų nusileisti kaip senieji NASA erdvėlaiviai, t. y. horizontalios padėties.


Saulės energija taip pat aprūpinamas erdvėlaivis yra maždaug 8,8 metro ilgio ir 2,9 metro aukščio, o sparnai siekia apie 4,6 metro diametrą.


Šis mini kosminis lėktuvas yra pasiruošęs pakilti trečiadienį apie 17:45 val. Lietuvos laiku. Kol kas ilgiausias prieš tai vykęs skrydis į kosmosą truko 675 dienas, tačiau neatskleidžiama, kiek laiko turėtų trukti dabartinis ketvirtasis skrydis.

Tiesioginę paleidimo transliaciją galite stebėti čia.

Paslaptingiausias JAV Oro pajėgų kosminis lėktuvas atliks bandomąjį skrydį

X-37B
+3