Lietuva pagal interneto greitį – jau nebe pirmūnė?

Internetas
Internetas
  © 123rf.com
Alfa.lt
2015-05-31 12:26

Jeigu remtumėmės „Business Insider“ šaltiniu, Lietuva jau nebepatenka į dešimtuką šalių, kurios gali didžiuotis pačiu greičiausiu internetu pasaulyje.

Šis naujienų portalas viename iš savo straipsnių remiasi „Akamai Technologies“ pateikta ataskaita, kurioje aprašyta šiandieninė interneto technologijos situacija pasaulyje (nuotraukoje: interneto ryšys skirtinguose žemynuose).

Kiekviena iš sąraše pateiktų šalių buvo reitinguojama pagal vidutinį plačiajuosčio interneto greitį megabitais per sekundę (Mbps). Stebėtina, tačiau viena iš galingiausių pasaulių ekonomikų, Jungtinės Amerikos Valstijos, vis dar nepatenka į dešimtuką šalių, kurios gali pasigirti sparčiausiu internetu. JAV sąraše užėmė tik 17 vietą.

Pateikiame visą dešimtuką

#10 Suomija (vidutinis interneto greitis siekia 12,3 Mbps; palygintu su praėjusiais metais, interneto sparta padidėjo 33 proc.);

#9 Čekijos Respublika (vidutinis greitis – 12,3 Mbps; sparta padidėjo 8,4 proc.);

#8 Airija (vidutinis greitis – 12,7 Mbps; sparta padidėjo 24 proc.);

#7 Latvija (vidutinis greitis – 13 Mbps; sparta padidėjo 25 proc);

#6 Nyderlandai (vidutinis greitis – 14,4 Mbps; interneto sparta padidėjo 15 proc.);

#5 Šveicarija (vidutinis greitis – 14,5 Mbps; sparta padidėjo 21 proc.);

#4 Švedija (vidutinis greitis siekia 14,6 Mbps; sparta padidėjo 34 proc.);

#3 Japonija (vidutinis greitis siekia 15,2 Mbps; sparta padidėjo 16 proc.);

#2 Honkongas (šiame mieste interneto greitis siekia 16,8 Mbps; interneto sparta padidėjo 37 proc. nuo praėjusių metų);

#1 Pietų Korėja (interneto sparta siekia net 22,2 Mbps; palyginti su praėjusiais metais, interneto sparta šioje šalyje padidėjo 1,6 proc.).

Nepaisant sudaryto sąrašo, Lietuva vis dar gali didžiuotis, jog yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje. Maža to, Lietuva gali didžiuotis ir šviesolaidinio interneto sparta. Mūsų šalis patenka į greičiausią šviesolaidinį internetą turinčių Europos šalių dešimtuką.