Kiek kainuoja blogi vairavimo įpročiai? Patarimai efektyvesniam važiavimui

Avarija
Avarija
  © Ieva Budzeikaitė

Kaip rašo Didžiosios Britanijos naujienų portalas „Mirror“, geri, o dar tiksliau, teisingi vairavimo įpročiai gali padėti sutaupyti dešimtadalį sumos, kurią skiriame degalų ir automobilio eksploatacijos išlaidoms.

Kaip tai padaryti? Tam reikia pakeisti kiekvieno iš mūsų vairavimo įpročius. Kaip skelbiama užsienio naujienų portale, blogi vairavimo įpročiai, pavyzdžiui, nereikalingas variklio apsukų sukėlimas bendrame kontekste vairuotojams per metus kainuoja apie milijardą eurų papildomai.

Automobilių savininkai taip pat papildomai sudegina 636 milijonus litrų degalų dėl lūkuriavimo prie šviesoforų ar netinkamai parinktų pavarų naudojimo atitinkamose situacijose.

Remiantis „Barclaycard Fuel+“ atliktais tyrimais, vairuotojai galėtų sutaupyti apie 10 proc. išlaidų degalams apdairiau elgdamiesi prie vairo: pavyzdžiui, stovint prie raudono šviesoforo signalo naudoti rankinį stabdį, o ne kelti variklio apsukas ar „žaisti“ su automobilio sankaba.

Apklausus 2000 vairuotojų paaiškėjo, kad daugiau nei pusė iš jų niekada nesilaiko greičio apribojimų, o dar toks pat skaičius vairuotojų mieliau sėda į automobilį ir nuvažiuoja kelis šimtus metrų iki parduotuvės, nors galėtų sugaišti keliomis minutėmis daugiau ir nueiti pėsčiomis.

Žmonės iš esmės galėtų pakeisti savo vairavimo įpročius ir padaryti vairavimą ekologiškesnį ir efektyvesnį – tai ne tik padėtų sumažinti automobilių nusidėvėjimą, bet ir padarytų automobilių eismą saugesnį.

10 patarimų „žalesniam“ vairavimui:

1. Kai stovite spūstyse, naudokite rankinį stabdį, o ne akceleruokite ir naudokite sankabą.

2. Planuokite savo keliones ir visada rinkitės trumpiausią ir ekonomiškiausią maršrutą.

3. Be reikalo nenaudokite oro kondicionieriaus.

4. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamas pavaras vairuodami.

5. Nuimkite stogo bagažinės laikiklius, jeigu jie nėra naudojami.

6. Tinkamai susireguliuokite padangų slėgį.

7. Stenkitės laikyti automobilio langus ir liuką uždarytus.

8. Per daug neakceleruokite, jeigu žinote, kad netrukus reikės stabdyti.

9. Naudokite autopiloto funkciją, kai yra tokia galimybė.

10. Per greičio apribojimų kalnelius važiuokite itin švelniai, stengdamiesi išvengti nereikalingos akceleracijos.