Skvernelis apie tragišką gaisrą Alytuje: galėjo suklysti BPC operatorius
Gaisro vieta Alytaus rajone buvo nustatyta

BNS
2015-05-05 17:03

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatorius galėjo padaryti klaidų, reaguodamas į iškvietimą dėl tragiškai pasibaigusio gaisro Alytaus rajone, Mančiūnų kaime.

Šiame gaisre balandžio pradžioje žuvo moteris su trimis mažamečiais.

„Šiandien teigti, kad buvo paskambinta ir nebuvo nustatyta vieta, tikrai negalime. Atvirkščiai - kol kas prielaidos yra, kad vieta buvo nustatyta. Dėl ko buvo tokia reakcija operatoriaus, tyrimas išsiaiškins, bet, matyt, kad gali būti čia esminis dalykas žmogiškasis faktorius“, - žurnalistams antradienį sakė ministras.

Pasak S.Skvernelio, Alytaus policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl netinkamo pareigų atlikimo. Galbūt netinkamai į iškvietimą reagavęs operatorius šiuo metu turi nedarbingumo lapelį.

Bendrojo pagalbos centro viršininkas Audrius Čiuplys savo ruožtu teigia, kad tarnybinis tyrimas parodys, ar BPC operatorius, kuris po pirmojo pranešimo apie gaisrą neišsiuntė ugniagesių į įvykio vietą, reagavo tinkamai. Tai padaryta tik po antrojo skambučio.

„Buvo nepilnos 8 minutės tarp tų dviejų skambučių. Kai antrasis skambutis jau atėjo ir buvo aišku, kur tai atsitiko, tada buvo iš karto nedelsiant išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, kurių pirmosios atvyko šeštą minutę nuo skambučio“, - per spaudos konferenciją antradienį sakė A.Čiuplys.

Jis negalėjo patvirtinti, kad operatorius nelaimės vietą žinojo jau po pirmojo skambučio.

„Mes dabar negalime pasakyti visko, ką matė ar ką žinojo operatorius, kuris atsiliepė į tą pirmąjį skambutį, apie kurį mes kurį laiką nežinojome. Tai to tyrimo metu ir bandysime išsiaiškinti visas aplinkybes stebėdami informacinės sistemos įrašus, bandydami ištraukti visus duomenis, kurie yra informacinėj sistemoj“, - aiškino BPC viršininkas.

BPC šią savaitę pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl balandžio pradžioje Alytaus rajone kilusio gaisro, per kurį žuvo trys vaikai ir jų mama.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ antradienį pranešė, kad Alytaus rajone, Mančiūnų kaime, per gaisrą žuvusi moteris su trimis mažamečiais vaikais skambino į BPC ir mėgino išsikviesti pagalbą. Esą atsiliepęs BPC darbuotojas sunkiai susikalbėjo su skambinančiąja, pranešusia apie gaisrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.