Ugniagesių nūdiena: už minimumą – į pragariškas liepsnas

Vilniaus rajone gaisras suniokojo medžio apdirbimo įmonę
Vilniaus rajone gaisras suniokojo medžio apdirbimo įmonę
  © Alfa.lt
Info TV
2015-05-04 18:45

Už minimumą – į pragariškas liepsnas. Kartais iš kolegos skolintais batais, ir sulopytu kostiumu. Tokia, profesinę šventę šiandien švenčiančių ugniagesių, kasdienybė. Profsąjungos sako, kad gelbėtojai, nepriėmus naujo vidaus tarnybos statuto ruošiasi protestuoti. Vidaus reikalų ministras žada, kad algos mažiausiai uždirbantiems ugniagesiams gali kilti nuo kitų metų. 

Dažniausiai naktimis, paskendę suodžiuose ir liepsnose vos 300 eurų uždirbantys ugniagesiai gelbsti gyvybes ir kitų turtą. Gelbėtojai, pasak profsąjungų, dienomis, kai turėtų ilsėtis, ieško papildomų darbų, kad galėtų išlaikyti šeimas. 

„Ugniagesių gelbėtojų yra patys mažiausi atlyginimai visoje sistemoje, ir aš manau, kad tai žmones verčia ieškotis papildomo darbo, turi dar keletą darbų ir dirba tuo metu, kada turėtų ilsėtis, kartais kalbam, kodėl tokia neteisybė, nes Seimo reitingai yra žemi, o algos didžiausios. Ugniagesių reitingai didžiausi , o atlyginimai vieni iš žemiausių, valstybėje turi būti peržiūrimi prioritetai, turi būti kreipiamas dėmesys“, - kalbėjo Loreta Soščekienė, pareigūnų federacijos pirmininkė.

Ugniagesių vadas sako, kad minimumą – 300 eurų – uždirba gelbėtojai dirbantys savivaldybių stotyse. Valstybei priklausančiose ugniagesių komandose gelbėtojai gauna apie 430 eurų.  Sistema esą laikosi ant žmonių, ateinančių dirbti iš pašaukimo, o ne dėl pinigų. 

„Aš klausiau žmonių su kursantais kasmet kalbu, koks motyvas juos paskatino? Būsiu atviras nė vienas nepasakė, kad noras tapti milijonieriumi, tarnybą pasirenka dėl noro padėti kitiems , dėl noro tarnauti žmonėms, tarnyba kuria pasitik žmonės irgi turi savito patrauklumoLabai norėtųsi, kad ugniagesys nesiblaškytų tomis laisvomis dienomis ir neieškotų dar kažkokių arba, nes sunkoka yra išlaikyti šeimas už tą atlygį, visi norėtų oraus gyvenimo, tai savaime suprantama, jei būtų didesnis atlygis, galėtų pailsėti, o ne uždarbiams“, - sakė Remigijus Baniulis, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius.

Plačiau apie tai INFO TV reportaže.