Išrinktas naujas informatikos ir ryšių departamento vadovas

Evaldas Serbenta
Evaldas Serbenta
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2015-04-28 16:44

Konkursą į Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldaus Informatikos ir ryšių departamento konkursą laimėjo ministerijos vyresnysis patarėjas Evaldas Serbenta.

Dėl departamento vadovo posto E.Serbenta varžėsi su dar dviem kandidatais, vienas jų į konkursą neatvyko, BNS informavo ministerija.

„Informatikos ir ryšių departamento vadovu jis bus paskirtas atlikus visas teisės aktuose numatytas procedūras“, - rašoma ministerijos atsakyme.

Kandidatams į direktoriaus direktoriaus pareigas buvo keliamas reikalavimas turėti penkerių metų vadovaujamojo darbo patirtį ir penkerių metų darbo patirtį informacinių technologijų taikymo, informacinių išteklių valdymo arba elektroninės informacijos saugos srityje, būti susipažinus su informacinių ir telekomunikacijų technologijų taikymo srities Europos Sąjungos teisės aktais.

Šiuo metu departamentui laikinai vadovauja direktoriaus pavaduotoja Alvyda Pupkovienė.

BNS žiniomis, į šį postą pretendavo buvęs energetikos viceministras, socialdemokratas Kęstutis Žilėnas.

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pernai spalį pradėtame tyrime dėl galbūt neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų figūruoja departamento direktoriaus pavaduotojas Jonas Ūsas, jis šiuo metu nušalintas nuo pareigų. VRM taip pat atlieka tarnybinį patikrinimą dėl įtartinų informacinių technologijų srities pirkimų jai pavaldžiose įstaigose, tarp jų - ir minėtame departamente.

Kitas departamento direktoriaus pavaduotojas Gintaras Čiurlionis buvo atleistas prieš beveik dvi savaites po to, kai darbo vietoje pasirodė neblaivus - jis į alkoholio matuoklį pripūtė 2,6 promilės, o dieną prieš tai darbe nepasirodė be pateisinamos priežasties.

Kaip BNS yra sakęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, nepaisant to, jog bus paskirtas naujas vadovas, departamentas bus reorganizuojamas, tačiau tai susiję su neefektyvia jo veikla, o ne su kilusiais skandalais.

„Bus padaryta šio departamento reorganizacija. Nes tikrai mūsų netenkina ne dėl skandalų, bet netenkina jų veikla - pagal jų turimą žmonių skaičių, produktą, kurį gauna Vidaus reikalų sistema, nauda akivaizdžiai yra per menka“, - sakė ministras.

S.Skvernelio teigimu, departamentas turėtų apjungti visą sistemą, ne tik parengti, bet ir įgyvendinti strateginius visos vidaus reikalų sistemos IT vystymo planus. Jis taip pat sakė, kad departamentas liks pavaldus ministerijai, bet šiek tiek keisis jo funkcijos.

„Aš manau, kad turėtų mažėti personalo. Mes turime parinkti optimalų skaičių. Žinant, kokie brangūs darbuotojai yra IT srityje, turime pasilikti tuos darbuotojus, kurie duotų naudos ir kurtų produktą“, - pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.