​Ilginama pareigūnų valstybinės pensijos trukmė

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
ELTA
2015-04-20 14:09

Penkeriais metais ilginama pareigūno pensijos trukmė, šiuo metu siekianti 20 metų. Dėl to pareigūnų valstybinė pensija nuo ištarnauto stažo didėja nuo 1 iki 1,5 proc.

„Ilginamas penkeriais metais stažas, reikalingas pensijai gauti pareigūno, ir visiems pareigūnams, kuriems reikės tarnauti ilgiau pagal šito įstatymo įsigaliojimą, bus tie penkeri metai kompensuojami, skaičiuojant ne 1 proc., bet 1,5 proc. už ištarnautus metus tuos penkerius metus. Tai toks yra Vyriausybės sprendimas ir toks įstatymo projektas keliaus į Seimą“, - pirmadienį Vyriausybėje po pasitarimo žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, inicijavęs šį siūlymą.

Pasak ministro, per artimiausius trejus metus tai nepareikalaus jokių papildomų lėšų apskritai, pirmiesiems pareigūnams, 2019 m. ištarnavusiems 20 metų ir šešis mėnesius, prireiks „tiktai“ per 11 tūkst. eurų.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profsąjungos vadovė Loreta Soščekienė teigė mananti, kad vis dėlto toks įstatymas turėtų būti priimtas, nors pripažino, kad stažo pratęsimas nuo 20 iki 25 metų pareigūnų bendruomenės netenkina.

„VRM pateikta išlyga, kad už 21-uosius - 25-uosius metus būtų mokama po 1,5 proc., t. y. iš tikrųjų nedidelis reveransas pareigūnų bendruomenei. Aš manau, kad tai teisinga. Žinoma, profesinių sąjungų nuomone, pensijos pareigūnams, mokamos Lietuvoje, yra labai mažos, kadangi nė vienoje ES valstybėje tokios procentinės išraiškos, kokią mes gauname, t. y. už 20 metų 20 proc., nėra“, - sakė L. Soščekienė.

Pensijų kompensavimu pareigūnams nėra patenkintas finansų ministras Rimantas Šadžius. Finansų ministro poziciją S. Skvernelis siejo su bendra finansų ministro pozicija neišlaidauti. Pasak ministro, dėl to galutinį sprendimą Ministrų Kabinetas priims trečiadienį.

„Aš laikausi savo nuomonės, kad turėtų būti vieninga sistema, bet, matyt, Vyriausybė priims kitą poziciją su atitinkamomis pereinamosiomis nuostatomis“, - žurnalistams sakė už finansus atsakingas ministras ir nesileido į platesnius komentarus. Pasak R. Šadžiaus, esą dabar, kol nėra galutinio sprendimo, yra painiava kalbėti apie tarpinius variantus.